35-letni mieszkaniec Wyszkowa został tymczasowo aresztowany po tym, jak spowodował obrażenia ciała swojej matki oraz znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kilkuletnie więzienie.
W poniedziałek (11.12) w jednym z wyszkowskich domów musieli interweniować policjanci prewencji. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że 59-letnia kobieta uciekła z domu przed pijanym synem. Agresor miał przewrócić matkę i kopać po całym ciele. Kobieta znalazła schronienie u sąsiadów.
Na miejsce została wezwane pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mieszkankę Wyszkowa do szpitala. W tym czasie policjanci patrolówki wykonywali czynności z 35-letnim synem kobiety. Mężczyzna był agresywny i do niczego się nie przyznawał. Następnie znieważył mundurowych. 35-latek został poinformowany, że zostanie zatrzymany w związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej oraz znieważeniem funkcjonariuszy publicznych. Wtedy dodatkowo naruszył nietykalność cielesną policjantów.
35-latek mimo stawianego czynnego oporu szybko został obezwładniony i przewieziony do wyszkowskiej komendy. W chwili zatrzymania w jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu. 35-letni wyszkowianin usłyszał zarzut uszkodzenia ciała swojej matki, a także zarzut znieważanie oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy.
W czwartek Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 4,5 roku więzienia.
Autor: nadkom. Damian Wroczyńśki
Więcej wiadomości z Mazowsza
Makabryczne odkrycie na warszawskiej Ochocie. W mieszkaniu znaleziono ciało 53-latki, 32-letni mężczyzna zatrzymany
Unikał więzienia, ale zdradził go nerwowy manewr partnerki. 35-latek trafił za kratki
Samochód stanął w ogniu na trasie S7. Z pojazdu została wypalona konstrukcja
Groźne zderzenie na DK85 w Nowym Dworze Mazowieckim. Jedna osoba trafiła do szpitala
Wypadek z udziałem 11-latka kierującego quadem
Akt oskarżenia wobec 5 osób do sprawy narkotykowej
Zatrzymany na gorącym uczynku. Nietrzeźwy rowerzysta ukradł jednoślad
Łańcuszek odzyskany, 25-latek odpowie za kradzież zuchwałą
Nocny patrol i trafny nos policjantów. Blisko 200 tabletek „ecstazy” oraz amfetamina nie trafią na rynek
Zastosowano środki zapobiegawcze wobec podejrzanych w sprawie zdarzenia w pociągu relacji Warszawa – Tłuszcz
Śmiertelne potrącenie na stacji w Tłuszczu.
Pijany recydywista z czterema dożywotnimi zakazami wjechał na przejazd. Pociąg musiał awaryjnie hamować
Groźne zderzenie na DW 579 w Aleksandrowie. Rozbite samochody zatrzymały się po przeciwnych stronach drogi
O mały włos od tragedii. Chwila nieuwagi mogła zakończyć się dramatem
