Babski Kabaret tym razem w Wołominie

22 października w Kinie Kultura odbył się wyjątkowy spektakl Babskiego kabaretu ?OLD SPICE GIRLS? w niesamowitej obsadzie: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska.
Występ trzech artystek zorganizował Miejski Dom Kultury w Wołominie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie rozeszły się w bardzo szybkim tempie. I nic dziwnego! Kabaret ten obfituje w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, skecze są uzupełnione także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego. Sukces tego występu leży przede wszystkim w kreacjach trzech aktorek o bogatym doświadczeniu scenicznym. Lidia Stanisławska przywołuje piosenkę literacko-kabaretową minionych lat, okraszoną anegdotą i dobrym dowcipem. Barbara Wrzesińska w natchnieniu cytuje poezję Juliana Tuwima wskrzeszając ducha kabaretu lat 20. Zaś Emilia Krakowska z lubością parodiuje współczesne kobiety. Łączy je wszystkie poczucie humoru polegający głównie na żarcie sytuacyjnym.
Publiczność bawiła się świetnie i z pewnością przedłużyła sobie życie o kilka lat, bo – jak mówią same artystki – ?Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt!?.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.