Badania mammograficzne w Tłuszczu

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ  w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku będą mogły wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości:

Tłuszcz –  17 marca 2022 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Urzędzie Miejskim, ul. Warszawska 10

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji – informuje organizator badań

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

 

Więcej informacji z Tłuszcza

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

Zakończyły się prace przy modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tłuszczu. To inwestycja, której znaczenie najlepiej rozumieją ci mieszkańcy, którzy regularnie korzystają [...]
0 komentarzy
Ponad 1.39 mln zł dla gminy Jadów. W Urlach miała powstać nowa nawierzchnia ulicy Długiej

Tłuszcz wpisuje do budżetu nowe inwestycje. Będą drogi, LED-y, oczyszczalnie i tężnia w Ogródku Jordanowskim

W Gminie Tłuszcz zapowiada się intensywny okres inwestycyjny. Podczas czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zmiany w budżecie, które otwierają drogę do [...]
0 komentarzy
Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Mieszkańcy Gminy Tłuszcz nadal będą płacić 33 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadów komunalnych. 18 czerwca burmistrz Beata Skulimowska podpisała umowę na [...]
0 komentarzy
Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu czeka na gruntowne odświeżenie. Powiat Wołomiński otrzymał 300 tys. zł dofinansowania z budżetu [...]
0 komentarzy
Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Gmina Tłuszcz pozyskała dofinansowanie z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. 11 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz wręczenie symbolicznych czeków. Samorząd Tłuszcza [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.