Barwy mojej wyobraźni

Galeria przy Fabryczce zaprasza na wernisaż prac Wiesława Sawickiego oraz koncert jazzowy zespołu B-flat Mood.

barwy_2013

Wiesław Sawicki to artysta, którego prace zapadają w pamięć, zarówno ze względu na nietypowe ujęcie tematu, którym zazwyczaj jest przyroda, czasem człowiek, jak i na charakterystyczną kolorystykę jego prac. W pastelach Sawickiego można odnaleźć zarówno fascynacje pracami Paula Gauguina, jak i francuskich fowistów czy niemieckich ekspresjonistów. Eleganckie i wyrafinowane postaci artysty przywołują echa twórczości Modiglianiego i prymitywnej sztuki afrykańskiej.

Wiesław Sawicki jest niezwykle pracowitym artystą. Ma na swoim koncie prawie trzydzieści wystaw, w tym kilka na terenie powiatu wołomińskiego. Bogate doświadczenie i dorobek ekspozycyjny sprawiły, że w 2007 r. stał się członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Po wernisażu zapraszamy na koncert kwintetu jazzowego B-flat Mood, w składzie: Leszek Kupiec – trąbka, Karol Gołowacz – sax tenor, Andrzej Frołow – fortepian, Tomasz Glinka – gitara basowa, Wojciech Bylica – perkusja. Artyści zagrają utwory m. in. takich twórców, jak: Thelenious Monk, Dave Brubeck, Miles Davies, Richard Rodgers.