Bercik w Markach po raz siódmy

Nie tylko w mareckim kalendarzu jest tradycją, że lipiec jest  miesiącem rajdu rowerowego MTB o puchar Burmistrza Miasta! Po raz siódmy wspaniałą imprezą wspominamy naszego sąsiada, kolegę, entuzjastycznego cyklistę. Rzecz smutna! Ale czy ze smutku, żalu i bólu, można stworzyć coś wspaniałego? Otóż tak! Mama Bercika z przyjaciółmi stworzyła ten rajd rowerowy, o którym przecież marzył tragicznie zmarły Hubert. Nic nie stoi na przeszkodzie!

Mareckie lasy mają idealne warunki: wydmy polodowcowe i glinianki, sosny z korzeniami w poprzek ścieżki leśnej! To zróżnicowana topograficznie i jak na warunki mazowieckie, dość wymagająca trasa! Nie rzadko wije się ciasnymi, zarośniętymi ścieżkami (single track), obfituje w przewyższenia, a i piach się zdarza. Czyli kwintesencja MTB.

bercik

W tym roku 20 lipca 2013 r. startujemy o 10:00. Każdy kto posiada rower i kask ma możliwość stanąć na starcie i zmierzyć swoje umiejętności u boku najlepszych kolarzy Mazowsza i nie tylko, choćby na krótszym dystansie. Wyścig jest dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas, a rower jest ich pasją a nawet sensem życia. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali malowniczą, ale trudną trasę 3×17 km, natomiast nieznających swoich możliwości zawodników zapraszamy na dystans 17 km. Pamiętajcie – dla pierwszych 100 zawodników odbierających numery startowe czekają pamiątkowe koszulki ?Memoriału Bercika?.

Podczas imprezy przewidziane są atrakcje dla uczestników i kibiców. Gdy kolarze będą zmagać się z trudnościami trasy, kibice będą mogli posłuchać muzyki mareckiego Blues Fighters, osiągającej już sukcesy, choć działającej dopiero od listopada 2009 roku! Zapisy trwają! Chwile przed imprezą dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym mogliśmy podtrzymać tradycję i zorganizować to wielkie kolarskie wydarzenie!

Organizatorzy: Urząd Miasta Marki, Grażyna Manteuffel, Architektura Robert Danielak, Przedszkole Smerfy, Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Marek