Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne w Tłuszczu.

LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

Panie w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać mammografię w programie:

– co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi

– co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu

– co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi  pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.

Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia. Badanie w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

 

LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej:

Marki  – 26 marca w godzinach od 10.00 do 16.30 przy NZOZ KardioMed, ul. Sportowa 3

Tłuszcz  – 26 marca w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Urzędzie Miejskim, ul. Warszawska 10

 

Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3)

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajdziecie Państwo na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Fałszywy znajomy, prawdziwe straty

„Pożyczysz mi 200 zł?”, „To mój nowy numer”, „Potrzebuję pilnie kodu, żeby wypłacić pieniądze” – podobne wiadomości wysyłane przez cyberprzestępców nieustannie trafiają do [...]
0 komentarzy
Ossów 106 lat później. Pamięć o tych, którzy stanęli do walki w 1920 roku

Ossów 106 lat później. Pamięć o tych, którzy stanęli do walki w 1920 roku

15 sierpnia Ossów ponownie stał się miejscem obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Uroczystości zgromadziły mieszkańców, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, parlamentarzystów, żołnierzy, [...]
0 komentarzy

Wybuch gazu i pożar lokalu mieszkalnego w Zielonce. Jedna osoba poszkodowana, ewakuowano mieszkańców

Jedna osoba została poszkodowana, a siedem osób – w tym dziecko – ewakuowano po wybuchu gazu i pożarze lokalu mieszkalnego w Zielonce. Do [...]
0 komentarzy
Święto Kobyłki 2026

Święto Kobyłki 2026

W pierwszy powakacyjny weekend, od 4 do 6 września odbędzie się tegoroczne Święto Kobyłki – wydarzenie, które łączy muzykę, lokalną historię, kulturę, aktywność [...]
0 komentarzy

Nowa komendant mareckiej policji. Iwona Ulińska-Dana rozmawiała z władzami miasta o bezpieczeństwie

Marecka policja ma nową komendant. Funkcję objęła Iwona Ulińska-Dana, która spotkała się z przedstawicielem władz miasta, by porozmawiać o bezpieczeństwie mieszkańców i dalszej [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.