W Markach rozpoczęła się dystrybucja maseczek dla osób w wieku 60+
– Nikt nie wie, ile jeszcze potrwa epidemia, która przede wszystkim zagraża starszemu pokoleniu. Z myślą o tej grupie w sobotę rozpoczynamy dystrybucję ochronnych maseczek wielorazowego użytku? ? napisał w sobotę na FB burmistrz Jacek Orych.
Trafią one bezpłatnie do osób powyżej 60 roku życia. Będą dystrybuowane do skrzynek pocztowych. Zajmą się tym urzędnicy, radni i wolontariusze organizacji społecznych działających na terenie Marek.
Większość maseczek została zakupiona z budżetu miasta. Ale pochodzą one nie tylko z tego źródła.
– Wsparcia udzieliły organizacje pozarządowe. W tym szlachetnym gronie znalazły się Hufiec ZHP Warszawa-Praga Północ im. Wigierczyków i Fundacja Marecki Klub Kobiet z Pasją (która wsparła podopiecznych mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej). Część maseczek przekazała również Ewa Rosa, radna powiatu wołomińskiego. Wszystkim zaangażowanym w ten projekt serdecznie dziękuję ? mówi Jacek Orych.
Burmistrz podkreśla, że większość maseczek została uszyta w mareckiej szwalni.
– Cieszę się, że mogliśmy zrealizować ten produkt w naszym mieście. To także element wspierania lokalnego biznesu w czasie pandemii ? dodaje samorządowiec.
Rozpoczęliśmy dystrybucję dla osób w wieku 60+
Więcej informacji
Marki – Koncert obok ciuchci – bez biletów, na gapę!
Młodzi tancerze opanowali parkiet w Markach. W turnieju wystąpiło ponad 250 uczestników
Zmiany kadrowe w mareckiej oświacie
Nocny Marek – wieczorne utrudnienia w ruchu
Marki – Aktualizacja strategii rozwoju miasta
Marki nie śpią, Marki biegają!
„Wesoły Skrzat” ma już 80 lat. Mareckie przedszkole świętuje wyjątkowy jubileusz
Marki – Srebrni badmintoniści!
Marki – Wielkie, rodzinne malowanie płotu
Z alkoholem na procesję
