8 października 2023 r. w godz. 14.00-18.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin przy pl. T. Kościuszki 2 (sala konferencyjna na 2. piętrze) odbędzie się Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. W ramach wydarzenia pod hasłem „Zaufaj Inżynierowi – Buduj z Pewnością”, inżynierowie budownictwa będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących wszystkich aspektów przygotowania inwestycji budowlanej, budowy i remontu. Organizatorem akcji na Mazowszu jest Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.
Głównym celem akcji jest pomoc indywidualnym inwestorom – właścicielom domów jednorodzinnych i mieszkań, przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych.
Podczas Dnia Otwartego inżynierowie budownictwa będą udzielać porad w następujących obszarach:
- Przygotowanie inwestycji budowlanej: od wyboru lokalizacji, przez załatwienie wszelkich formalności, po wybór odpowiednich materiałów budowlanych.
- Proces budowy: nadzór budowlany, bezpieczeństwo pracy na budowie, zarządzanie projektem i harmonogramem prac.
- Remonty i modernizacje: ocena stanu technicznego budynku, wybór odpowiednich technologii i materiałów do remontu, przepisy prawne dotyczące remontów.
Dzień Otwarty to okazja do bezpłatnej konsultacji swoich planów budowlanych z ekspertami, co pozwala uniknąć ewentualnych błędów i problemów, które mogą pojawić się w trakcie realizacji inwestycji. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.
Więcej informacji z Radzymina
Radzymin – Strefa ograniczenia tonażu – 12 t
Od 1 stycznia 2026 r. w Radzyminie zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu. W wybranych częściach miasta zostanie wprowadzone ograniczenie tonażu do 12 ton na
[...]
0 komentarzy
Budowa nowego mostu na rzece Rządza
Od 19 stycznia 2026 r. rozpoczynają się prace związane z rozbiórką i budową nowego mostu na rzece Rządza w Starych Załubicach Gmina Radzymin
[...]
0 komentarzy
Radzymin – Zaproszenie na Miejską Wigilię i Jarmark Świąteczny!
Radzymińska Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy coraz bliżej – 7 grudnia (niedziela) w godz. 12.00–18.00 na pl. Tadeusza Kościuszki w Radzyminie. W świąteczny
[...]
0 komentarzy
Zderzenie dwóch samochodów w Nowym Jankowie
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek, 24 listopada 2025 roku, w miejscowości Nowy Janków, na terenie powiatu wołomińskiego. W wyniku zderzenia dwóch
[...]
0 komentarzy
Radzymin – R7 wraca na starą trasę – ulicą Polną!
Od poniedziałku, 24 listopada autobusy linii R7 ponownie pojadą swoją stałą trasą. Od poniedziałku przestają funkcjonować przystanki zastępcze na ul. Ochorowicza oraz Hallera
[...]
0 komentarzy

