Biuro poselsko-senatorskie w Ząbkach otwarte

We wtorek (16 lutego) miała miejsce kameralna uroczystość otwarcia Biura poselsko-senatorskiego posła Piotra Uścińskiego i senatora Jana Żaryna w Ząbkach, które mieści się przy ulicy Wojska Polskiego 1 w lokalu 107. W spotkaniu licznie uczestniczyli samorządowcy z powiatów wokół Warszawy. Licznie reprezentowany był powiat wołomiński. Dla uczestników z pewnością atrakcją był ciekawy wykład senatora prof. Jana Żaryna.

Jak powiedział podczas otwarcia swojego biura w Ząbkach poseł Piotr Uściński, PiS stara się, aby wokół Warszawy mieć swoje biuro w każdym powiecie. – A powiat wołomiński, który jest największym powiatem ziemskim, będzie miał dwa biura poselskie na swoim terenie. Jedno jest w Wołominie, które jest głównym biurem poselskim posła Jacka Saisna i to w Ząbkach, które będzie moim głównym biurem – mówił, witając przybyłych.

2016-02-20_141734

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele niemalże wszystkich gmin powiatu wołomińskiego oraz kilkunastu wójtów i burmistrzów z powiatów ościennych. – To miejsce zostało wybrane przez Piotra, jako jego główne biuro, będzie również moim biurem senatorskim – dodał senator prof. Jan Żaryn. – Moje główne biuro będzie w Warszawie przy Pl. Konstytucji 5 m. 18, które będę dzielił z posłem, profesorem Janem Szyszko – poinformował senator Żaryn.
Gospodarze spotkania zapewnili, że chcą utrzymywać bliski kontakt z samorządowcami. – Spraw, szczególnie do posła Piotra Uścińskiego, z pewnością będziecie mieli państwo wiele. Ja również – jeśli tylko będę mógł w czymś pomóc to pomogę. Obiecuję jednak, że jeśli sprawa będzie wykraczała poza moją wiedzę pomogę skontaktować się z osobą, która będzie dla danej sprawy odpowiednia i potrafi pomóc – zapewnił. Poseł Piotr Uściński zanim trafił do Parlamentu przez 17 lat był samorządem: radnym gminnym w Ząbkach, radnym powiatowym, wicestarostą, starostą i radnym wojewódzkim.
– Chcemy służyć państwu pomocą. Dla mnie kontakty z samorządem będą jednym z ważniejszych obszarów poselskiej aktywności – zapewnił. Do symbolicznego przecięcia wstęgi parlamentarzyści zaprosili Roberta Perkowskiego – burmistrza Ząbek, Jacka Orycha – burmistrza Marek, Elżbietę Radwan – burmistrz Wołomina i Marzenę Małek – radną Sejmiku.

2016-02-20_233755

Biuro poselsko-senatorskie w Ząbkach pracuje pracuje w poniedziałki w godz.: od 12.00 do 18.00;
zaś od wtorku do piątku w godz.: od 10.00 do 16.00. Senator Jan Żaryn dyżuruje w środy,
Poseł Piotr Uściński po telefonicznym uzgodnieniu z dyrektorem Biura Iwoną Bajkowską w poniedziałki. Poseł Jacek Sasin dyżury w biurze poselskim w Wołominie (ul. Ogrodowa): pn, wt, czw, pt – 10.00-16.00; śr. 12.00-18.00 oraz w Ząbkach po uzgodnieniu telefonicznym.

Teresa
Urbanowska

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.