Brąz Mistrzostw Polski dla Andrzeja Maciążka

Kolejny sukces zawodników z klubu KBK Gladiator Kobyłka. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w full-contact Andrzej Maciążek zdobył brązowy medal.

Zawodnicy KBK Gladiator Kobyłka z kolejnych zawodów wrócili z dorobkiem medalowym. Tym razem na podium stanął doświadczony kickboxer Andrzej Maciążek, który wrócił do treningów. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w full-contact, które odbyły się między 9 a 11 października w Pasłęku zdobył brązowy medal w kategorii wagowej -67 kg. W tej samej kategorii wagowej startował inny zawodnik kobyłkowskiego klubu Tomasz Bałdyga, który w pierwszej walce trafił pechowo na świetnie dysponowanego Adam Grześkowiaka, późniejszego zwycięzcę prestiżowych zawodów. Maciążek w pierwszej walce pokonał (2:1) Radosława Radomskiego, zaś w drugiej przez KO Rafała Gąskę. Dopiero w trzecim pojedynku musiał uznać wyższość Dawida Biskupskiego. Dobrze powalczył podczas Mistrzostw Polski również Bolesław Nowak (startował w kategorii wagowej -63,5 kg), który jednak przegrał walkę po kontrowersyjnym werdykcie z zawodnikiem gospodarzy.

Już w styczniu w Kobyłce wielkie wydarzenie sportowe. Miejski Ośrodek Kultury wraz z klubem KBK Gladiator Kobyłka, przy pomocy władz miasta, organizują Mistrzostwa Polski w light low-kick. Turniej odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w dniach 22-23 stycznia. Więcej informacji na łamach ?Życia Powiatu Wołomińskiego? już wkrótce.