Budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki: decyzja Wojewody o ZRID

Budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki: decyzja Wojewody o ZRID

Wojewoda Mazowiecki zatwierdził projekt budowlany i wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku obwodnicy Siedlec – węzeł „Cicibór” (z węzłem)  odcinka VI drogi z węzłem „Borki”. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Uroczyste podpisane decyzji odbyło się w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. W uroczystości udział wzięli m.in.: Wicepremier Henryk Kowalczyk, Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Posłowie na Sejm RP Krzysztof Tchórzewski i Maciej Górski, Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, Jarosław Wąsowski, Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Inwestycja będzie realizowana na terenie powiatu miasto Siedlce i powiatu siedleckiego, na terenie gmin: miasto Siedlce, Siedlce, Wiśniew i Zbuczyn.

– Autostrada A2 to jeden z najważniejszych korytarzy transportowych w kraju, łączący Wschód z Zachodem. Podpisane zezwolenie pozwoli na realizację kolejnego odcinka, który jest niezwykle wyczekiwany nie tylko przez mieszkańców Siedlec, ale całego regionu wschodniej Polski. Dzięki tej decyzji prace na tym fragmencie będą mogły rozpocząć się na przełomie maja i czerwca – podkreślił Wojewoda Mazowiecki podczas uroczystości.

Realizacja inwestycji znacząco wpłynie na skrócenie czasu podróży oraz zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, które zostanie osiągnięte poprzez wybudowanie bezkolizyjnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej. Inwestycja przyczyni się także do zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych między wschodnimi i zachodnimi regionami kraju.

– Ten odcinek autostrady jest bardzo wyczekiwany przez mieszkańców Siedlec. Pieniądze, które rząd przeznacza na infrastrukturę drogową znacząco wpływają na rozwój gospodarczy regionu. Wielkim atutem jest to, że te inwestycje drogowe tak szybko powstają, bo to nie tylko budowa autostrady, ale również mniejszych ciągów komunikacyjnych, które odciążą ruch dużych miast – powiedział Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska.

– Jest to bardzo ważny dzień. Decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej dla odcinka A2 od Siedlce Południe do Malinowca to prawie 19 km. Wartość tego zadania to 700 mln zł. Dzięki tej decyzji prace na tym odcinku będą mogły rozpocząć się na przełomie maja i czerwca – podkreślił Jarosław Wąsowski, Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

W ramach realizacji inwestycji wykonane zostaną prace tj. m.in.: budowa jezdni autostrady, budowa nowych dróg służących zapewnieniu obsługi przyległego terenu oraz miejscowym potrzebom, które zostaną wybudowane w celu uzupełnienia sieci dróg gminnych, budowa infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz przejazdów awaryjnych oraz wjazdów awaryjnych na autostradę.

Odcinek autostrady A2 objęty inwestycją stanowi uzupełnienie głównego korytarza transportowego kraju: Niemcy – Świecko – Łódź – Warszawa – Kukuryki – Białoruś.

Źródło: Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego
 

Więcej informacji z Mazowsza

ZUS: Sam możesz sprawdzić czy zostałeś zgłoszony do ubezpieczeń

ZUS: Sam możesz sprawdzić czy zostałeś zgłoszony do ubezpieczeń

Pracodawca powinien zgłosić pracownika do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego w ciągu 7 dni od nawiązania stosunku pracy. Jeśli pracownik ma wątpliwości czy [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 27 do 31 maja planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Ponad 400 tys. zł dla ratownictwa wodnego w województwie mazowieckim

Ponad 400 tys. zł dla ratownictwa wodnego w województwie mazowieckim

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski podpisał dziś umowy z 14 jednostkami, które wykonują działania, z zakresu ratownictwa wodnego w województwie mazowieckim. Dotacja na łączną [...]
0 komentarzy
Nie zabieraj zwierząt z lasu!

Nie zabieraj zwierząt z lasu!

Pozostawione w zaroślach młode zwierzęta nie muszą być porzucone. To taktyka matek na przetrwanie osesków. Dlatego nie zabieraj młodych zwierząt z lasu, obserwuj, [...]
0 komentarzy
Wkrótce głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Wkrótce głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Już 29 maja rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Na realizację zwycięskich projektów samorząd województwa przeznaczył 30 mln zł. To mieszkańcy wybiorą najlepsze i najciekawsze [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.