Trwają prace na budowie ostatniego odcinka szybkiej trasy Marsa-Żołnierska łączącej Trasę Siekierkowską z Ząbkami i powiatem wołomińskim. Obecnie trwa ostatni, najtrudniejszy etap, budowa drugiej estakady, służącej do bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa.
– Na skrzyżowaniu ul. Marsa z ul. Żołnierską budujemy drugą estakadę, która nabiera już konkretnych kształtów. Estakada będzie umożliwiała przejazd z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa w stronę ronda I. Mościckiego i Trasy Siekierkowskiej ? informuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta w rozmowie z portalem warszawa.naszemiasto.pl
Realizowane prace stanowią trzeci i ostatni etap inwestycji polegającej na modernizacji fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631 o długości 4,8 km od ul. Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy.
We wrześniu 2019 roku zakończył się drugi etap przebudowy drogi, w ramach którego na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej wybudowana została m.in. wschodnia estakada, prowadząca ruch w stronę granicy miasta. Możliwość budowy zachodniej estakady, przeznaczonej dla ruchu w kierunku centrum Warszawy, pojawiła się po wyłączeniu z rejestru zabytków fragmentu działki niezbędnego do zrealizowania inwestycji.
Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
Źródło: SZRM
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Zarząd Powiatu Wołomińskiego o drogach, finansach i sprawach społecznych. Kolejne decyzje przed sesją rady
Zielonka – Bezpłatne badania osteoporozy
Czyste powietrze za ćwierć wieku – nowe dane z gmin Metropolii Warszawskiej
Mazowsze a recykling. Sukcesy i wyzwania w regionie 5,5 mln mieszkańców
