29 września w Wołominie odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hospicjum dla dzieci w Wołominie.
Gościem honorowym wydarzenia była Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Kamień węgielny poświęcił JE biskup Romuald Kamiński Diecezja Warszawsko-Praska.
Od ponad 26 lat hospicjum w Wołominie prowadzone przez zgromadzenie księży Orionistów, niesie pomoc potrzebującym, osobom dotkniętym nieuleczalnymi chorobami, zwłaszcza chorobami nowotworowymi. Rocznie hospicjum opiekuje się ponad 500 ciężko chorymi osobami, wspiera ich bliskich oraz osierocone rodziny.
Dostrzegając potrzebę wsparcia rozbudowy placówki, Adam Lubiak, starosta wołomiński wspólnie z Adamem Pietrzakiem, przewodniczącym Rady Powiatu Wołomińskiego przekazali na ręce księdza dyrektora Dariusza Czupryńskiego, Promesę opiewającą na kwotę jednego miliona złotych. Wsparcie w tej wysokości na budowę nowej placówki zamierzają przeznaczyć władze powiatu w 2022 roku.
To jednak nie jedyne wsparcie. Umowę na zapewnienie finansowania I etapu budowy podpisał z księdzem dyrektorem Hospicjum Dariuszem Czupryńskim wiceprezes NFOŚIGW Artur Michalski a czek na ponad 400 tyś. złotych przekazał dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej ksiądz dr Maciej Iżycki.
Niech ten dzień dzisiejszy będzie początkiem tego wielkiego dzieła niesienia pomocy bliźniemu.
W uroczystości wzięli udział licznie przybyli goście i przedstawiciele instytucji publicznych m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, wiceminister Zdrowia Piotr Bromber, zastępca prezesa zarządu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski, przełożony prowincjalny Zgromadzenia Zakonnego Księży Orionistów ksiądz dr Krzysztof Miś FDP, dyrektor Caritas Polska ksiądz dr Marcin Iżycki.
W uroczystości wzięli również udział samorządowcy m.in. Piotr Borczyński, wicestarosta wołomiński, członek zarządu Paweł Dąbrowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cezary Wnuk oraz radni powiatu Kazimierz Rakowski, Robert Roguski, Igor Sulich a także zastępcy burmistrza Wołomina Łukasz Marek i Dariusz Szymanowski.
Wszyscy, którzy chcieliby pomóc w budowie Hospicjum dla dzieci w Wołominie mogą to uczynić wpłacając pieniądze na konto: Pekao S.A. o/Wołomin Nr konta: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605 z dopiskiem: Darowizna na ochronę i promocję zdrowia ? budowa Hospicjum dla Dzieci w Wołominie.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze
Wianki dla Seniorów w Zielonce
Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
XXV sesja sejmiku
Na straży kluczowych obiektów – kolejny dzień OGNISTEJ BURZY-26 w 5 MBOT
Krajowy Trening Pierwszej Pomocy na Mazowszu
