Linia autobusowa 738 obsługuje gminę Radzymin oraz Marki i łączy je z Warszawą. Obecnie autobusy kursują co 20 minut w szczycie i co 30 minut poza szczytem. Zdaniem Burmistrza Radzymina, Krzysztofa Chacińskiego, ta częstotliwość jest zbyt niska i konieczne są zmiany.
Pod koniec ubiegłego roku na mój Burmistrza Radzymina ZTM przesłał dane na temat liczby pasażerów wsiadających i wysiadających na poszczególnych przystankach. Po przeanalizowaniu tego materiału, rozkładów jazdy, oraz danych finansowych wystosował on do Jacek Orych, Burmistrza Miasta Marki, pismo w wnioskiem o zmiany w funkcjonowaniu i finansowaniu linii 738.
Kluczowe postulowane zmiany dotyczą:
- zwiększenie częstotliwości w godzinach szczytowych do 15 minut
- rozszerzenie godzin szczytu (i tym samym zwiększenie częstotliwości z 30 do minut) w godzinach największego napełnienia pojazdów.
- likwidacji wybranych przystanków na terenie Warszawy i Marek o najmniejszej liczbie pasażerów wsiadajaych i wysiadających
- zmian sposobu finansowania linii z obecnych (90% Radzymin i 10% Marki) na 56,5% Radzymin, 43,5% Marki, co wynika zarówno z długości trasy linii w poszczególnych gminach, ale też odzwierciedla liczbę pasażerów z poszczególnych gminach: Radzymin – 4566 oraz Marki – 3571.
Jak podkreśla Burmistrz Radzymina, wszystkie powyższe okoliczności pokazują, że dalsze funkcjonowanie linii 738 w obecnym kształcie nie jest możliwe. Konieczne są zmiany niezbędne dla komfortu pasażerów, ale też dla sprawiedliwego podziału kosztów pomiędzy gminami.
Poniżej znajduje się pismo Pana Krzysztofa Chacińskiego Burmistrza Radzymina do Burmistrza Miasta Marki oraz Dyrektora Pionu Przewozów ZTM.




Więcej informacji z Mazowsza
Mazowsze a recykling. Sukcesy i wyzwania w regionie 5,5 mln mieszkańców
18 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. To dobry moment, aby przyjrzeć się postępom i wyzwaniom stojącym przed Mazowszem – regionem, w którym mieszka ponad
[...]
0 komentarzy
Ponad 2,3 mln zł z UE i budżetu Mazowsza na inwestycje w regionie warszawskim zachodnim i powiecie gostynińskim
SPZOZ „Piastun” w Piastowie i szpital Arion Med z Gorzewa (pow. gostyniński) otrzymały ponad 1,4 mln zł z Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021–2027. Z
[...]
0 komentarzy
Mazowieckie tradycje wielkanocne
Spotkania z twórczyniami i twórcami ludowymi, warsztaty robienia palm, pisanek, wycinanek i innych dekoracji wielkanocnych – przed świętami mazowieckie instytucje kultury przygotowały mnóstwo
[...]
0 komentarzy
Przełom dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Wybrano projektanta kluczowego odcinka
Wschodnia Obwodnica Warszawy, jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych na Mazowszu, wchodzi w kolejny etap przygotowań. Wyłoniono właśnie wykonawcę dokumentacji projektowej dla kluczowego
[...]
0 komentarzy
Rusza 18. sezon LOTTO Poland Bike Marathon 2026
Trzy, dwa, jeden… Start! Nadchodzi nowy sezon LOTTO Poland Bike Marathon 2026. To będzie już 18. rok cyklu wyścigów mtb organizowanych przez Grzegorza
[...]
0 komentarzy
