Ponad 40 ton komponentów wykorzystywanych do nielegalnej produkcji papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Mazowiecką Krajową Administracją Skarbową. Towar o wartości rynkowej szacowanej na około 1 mln zł znajdował się w hali magazynowej na terenie powiatu otwockiego.
Dramat na przejeździe kolejowym. Ford staranowany przez dwa pociągi [wideo]
Na łuku osobówka wypadła z drogi i dachowała. Trzy osoby trafiły do szpitala.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili kontrolę jednej z hal magazynowych w powiecie otwockim. W jej wnętrzu ujawniono ponad 40 ton komponentów służących do produkcji papierosów, w tym m.in. opakowania oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek, krążki z owijkami do filtrów, folie oraz blisko 10 milionów sztuk sztabek filtrowych.
Podczas działań zabezpieczono również matryce do wykrawania paczek papierosów, a także urządzenia i elementy maszyn drukarskich, które mogły służyć do masowej produkcji wyrobów tytoniowych poza legalnym obiegiem. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru została wstępnie oszacowana na około 1 mln zł.
W sprawie przesłuchano trzy osoby w charakterze świadków. Przedstawiciel firmy będącej właścicielem wykorzystanych znaków towarowych potwierdził, że zabezpieczone komponenty zostały nimi opatrzone bezprawnie.

Nielegalna produkcja i dystrybucja wyrobów tytoniowych stanowi poważne zagrożenie zarówno dla interesów Skarbu Państwa, jak i bezpieczeństwa obywateli. Proceder ten powoduje wielomilionowe straty w dochodach budżetowych z tytułu niezapłaconych podatków i akcyzy, a jednocześnie wprowadza na rynek wyroby niewiadomego pochodzenia. Działalność tego typu sprzyja również rozwojowi zorganizowanej przestępczości i narusza zasady uczciwej konkurencji.
Za naruszenie prawa własności przemysłowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.
Film: CBŚP; zdjęcia: CBŚP i KAS
Więcej wiadomości z Mazowsza
Poważny wypadek na DK62 w Wilczkowie. Lądował śmigłowiec LPR, dwie osoby ranne – duże utrudnienia w ruchu
17-latek rozbił quada o drzewo! Dramatyczna akcja LPR
Wielki Piątek w ogniu! Spłonął symboliczny krzyż papieski.
Autobus przewrócony na bok w Markach. Osiem osób rannych po zderzeniu z BMW
Płonąca ciężarówka w Konotopie. Ogień błyskawicznie objął cały pojazd i naczepę – akcja kilkunastu strażaków
Wstrząs w Wołominie. 19-latek z zarzutami zabójstwa dziadków – sąd zdecydował o areszcie
Groźny wypadek 12-latka na hulajnodze. Naruszył przepisy – trafił do szpitala
Skrajna nieodpowiedzialność na drodze. Pijany kierowca i drugi bez uprawnień – jest ranna
Nie ustąpił pierwszeństwa – poważne zderzenie w Mławie. Są ranni.
Nocny wypadek pod Legionowem. Auto staranowało słup energetyczny – akcja służb trwała ponad 3 godziny
Pożar lasu w Wilkowie Polskim. Nocna akcja strażaków powstrzymała rozprzestrzenianie ognia
Bezwzględna kara pozbawienia wolności dla kierowcy łamiącego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów
Weekendowe kontrole drogówki: Recydywista i „rekordzista” z 148 km/h na liczniku
Hop! I sprytna zamiana miejsc

