Ceramika pierwsze kroki

11 czerwca w warszawskim Centrum Promocji Kultury na Pradze Południe odbyły się XII Warszawskie Spotkania Ceramiczne. To od wielu lat najważniejsza impreza ceramiczna w stolicy. Wśród wystawców nie zabrakło przedstawicieli powiatu wołomińskiego.W czasie trwania XII Warszawskich Spotkań Ceramicznych, już po raz trzeci, pracownia Gliniany Blues z Ręczaj Polskich w Gminie Poświętne (powiat wołomiński), zorganizowała wystawę – konkurs pt ?Ceramika – Pierwsze Kroki?.
Podczas wystawy prezentowane były, tak jak w poprzednich latach, prace dzieci z Wołomina, Ząbek i gminy Poświętne, uczniów pracowni Gliniany Blues. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki a laureaci nagrody ufundowane przez Związek Ceramików Polskich, gminę Poświętne oraz  pracownię Gliniany Blues.
18 czerwca w czasie Pikniku Rodzinnego w Nowych Ręczajach nagrodzona została grupa uczestników z gminy Poświętne, 23 czerwca w ZPSK im. Ks. Jana Twardowskiego, swoje upominki odbiorą uczestnicy z Ząbek.
Panią Wandę Wolf, artystę ceramika, można spotkać również w Wołominie, gdzie od blisko roku przy ulicy Żelaznej Pawilon 2 prowadzi, przy współpracy z Fundacją Akomodacja pracownię ceramiki, gdzie osoby zainteresowane mogą, dwa razy w tygodniu spróbować swoich sił podczas zajęć ceramicznych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.