Chłopaki z naszej paki mają się dobrze

?Kapela z Targówka?, dawniej dobrze znani mieszkańcom Powiatu Wołomińskiego ?Chłopaki ze Starej Paki?, obchodziła 15 ? lecie istnienia. 15 października odbył się jubileuszowy koncert, który przyciągnął wielu fanów kapeli. Muzyka jaką grają podoba się wielu osobom o czym mogą świadczyć bilety, które zostały wykupione na dwa tygodnie przed koncertem.

Uroczystość miała miejsce w Domu Kultury ?Świt? w Warszawie. Na jubileuszowym koncercie gościnnie zagrała ?Kapela Czerniakowska? oraz warszawska ?Kapela Zdzisława Pateza z Chmielnej?. Kapela z Targówka przygotowała dla słuchaczy piosenki z okresu 20-lecia międzywojennego oraz utwory, skomponowane przez Pawła Pasztaleńca. Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego Bez Wianka. Tańce z tamtej epoki podkreślały atmosferę koncertu. Uroczystość prowadził Mieczysław Gajda, znany aktor scen warszawskich. Na jubileuszu uhonorowano jednego z założycieli kapeli, Jerzego Pasztaleńca.
Obecny skład zespołu: Agnieszka Wojtkowska, Paweł Dariusz Pasztaleniec, Ryszard Chomicki, Wiesław Leśmierowski oraz Waldemar Walski.
Po 15 latach na scenie kapela zyskała wielu sympatyków i wiernych słuchaczy. Jubileusz był świetną okazją do nagrodzenia muzyków za ich pracę. Burmistrz Targówka, Grzegorz Zawistowski nagrodził kapelę statuetką.
– Otrzymaliśmy bardzo istotną dla nas nagrodę a mianowicie ?Dyplom Złotego Liścia piosenki retro? ufundowaną przez fundację rodziny Mieczysława Fogga oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i prezydent Warszawy. Był to wyjątkowy moment nagrodę wręczał nam prawnuk Mieczysława Fogga. Choć gramy w Warszawie nie zapominamy o mieszkańcach powiatu wołomińskiego. W karnawale chcemy zorganizować koncert dla jego mieszkańców. – mówi Paweł Pasztaleniec.
Jubileusz Kapel z Targówka zbiegł się z odsłonięciem tablicy pamiątkowej przy ul. Koszykowej 69 w Warszawie gdzie mieszkał Mieczysław Fogg. Zespół grał podczas uroczystości co jest kolejnym wyróżnieniem i dowodem uznania.

Emilia Chąchira