Chrzęsne dla młodzieży

2149

W ramach projektu „Chrzęsne – literackie serce Mazowsza”, realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy  z Powiatem Wołomińskim,  w dniu 17 października w Pałacu w Chrzęsnem, odbyło się kilka wyjątkowych wydarzeń kulturalnych.
O godz.10.00–rozpoczęło się spotkanie dzieci z aktorką teatralną i filmową, realizatorką audiobooków – Edytą Jungowską. Dzieci, aktywnie uczestniczyły w programie, chętnie podejmowały dialog, a w finale nagrodziły artystkę brawami, prosząc o wspólne zdjęcie. Aktorka, Maja Komorowska, w rozmowie z Tadeuszem Sobolewskim, przedstawiła uczniom fragmenty „Pamiętnika
z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. O godzinie 13.00, rozpoczęły się warsztaty językowe „Sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia”. Poprowadził je Mirosław Oczkoś. Ostatnią część programu stanowił quiz językowy, autorstwa prof. Katarzyny Kłosińskiej „Dlaczego mądrej głowie dość dwie słowie”
Bohaterem audycji dedykowanej dorosłej publiczności, był scenograf, laureat Oscara, Allan Starski.
Rozmowę prowadził Stanisław Zawiśliński. Słuchacze zostali zaproszeni w niezwykłą podróż do świata scenografii, wyrażającą się, z jednej strony odwzorowywaniem rzeczywistości, z drugiej metaforą, czyniąc z jej autora, jak to określił Mistrz – „architekta snów”.  Obecni mogli także zobaczyć wyjątkowy film Andrzeja Wajdy – „Danton”.

Źródło: Pałac w Chrzęsnem

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.