W kwietniu Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie otrzymała dotację z Fundacji PZU na projekt, który pozwolił na zakup do obu bibliotek prawie 300 książek przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym osób z wadami wzroku.
Projekt został napisany z myślą o tych czytelnikach biblioteki, którzy – szczególnie w trudnym czasie pandemii – spędzają więcej czasu w domu, a ich wytchnieniem od codzienności jest czytanie. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę w ostatnich miesiącach zgodnie przyznawali, że czytanie książek pozwala im choć na chwilę zapomnieć o tym, co się dzieje, odwraca uwagę od kiepskich informacji płynących z telewizji, radia, Internetu. Postanowiłyśmy wykorzystać tę wiedzę i wystąpić z wnioskiem o dotację do Fundacji PZU, tym bardziej, że – biorąc pod uwagę obecne cały czas obostrzenia – nie możemy zorganizować naszym czytelnikom innych rozrywek, w postaci spotkań autorskich, warsztatów, wyjazdów. Skupiłyśmy się więc na naszej podstawowej działalności, jaką jest gromadzenie i wypożyczanie zbiorów bibliotecznych.
Projekt „Czas na rodzinne czytanie” umożliwił zakup książek dla młodzieży i dorosłych, w tym tzw. ?dużych liter?, czyli książek w powiększonym formacie, przeznaczonych dla seniorów i osób słabiej widzących. Wybrane przez nas tytuły to bestsellery polskich i zagranicznych autorów, tytuły, o których jest głośno, o które czytelnicy pytają, kontynuacje poczytnych serii.
?Czas na rodzinne czytanie? to projekt wspierający i upowszechniający kulturę oraz osoby starsze i niepełnosprawne. Dotacja przekazana przez Fundację PZU oraz tzw. wkład własny biblioteki, wzbogacił obie placówki o łącznie 290 książek. Zapraszamy wszystkich naszych czytelników oraz osoby, które chcą nimi zostać do bibliotek w Klembowie i w Woli Rasztowskiej
Więcej informacji z Gminy Klembów
Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostrówku
Klembów – Dofinansowanie kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub zbiorników bezodpływowych
Klembów – Rekultywacja stawów retencyjnych w Tule
Klembów – Ogłoszenie w sprawie nadania nazwy parkowi w Ostrówku
Klembów – Informacja o wyłożeniu projektu uproszczonego planu urządzenia lasów dla działek położonych na terenie Gminy
Klembów- Podpisano umowę na modernizację ul. Przejazdowej w Ostrówku
Wypadek drogowy w miejscowości Pasek. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim
Utrudnienia w ruchu na DW 634 na ul. Szosa Jadowska w Wołominie
