Czterech zawodników z Kobyłki i trzy medale

W dniach 11-13 października 2013 roku w Przylesiu koło Brzegu odbyły się III Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do 20 i 23 lat, Seniorek i Seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznie. Na te zawody z MKS ?Wicher? Kobyłka wyjechało czterech zawodników.

W piątek, tuż po przyjeździe do Przylesia, okazało się, że Czarek Rzempołuch ma aż 2,4 kg nadwagi. W sobotę, w pierwszym dniu zawodów, startowali trzej z kobyłkowskich zawodników. Jako pierwszy wystartował Patryk Krzyszczak (w grupie juniorów do 20 lat) i zaliczył wszystkie trzy próby wyrównując swój rekord życiowy. Po, oficjalnym już, ważeniu (i uzyskaniu po wielkich trudach limitu wagi 83 kg) startował również Cezary Rzemołuch. ? Mimo ogromnego wyczerpania spowodowanego zbijaniem wagi zaliczył wszystkie próby i poprawił aż o 10 kg swój rekord życiowy. Po kategorii 83 kg startowali zawodnicy w kategorii 93 kg a wśród nich nasz Dawid Zaniewski i on również zaliczył bezbłędnie trzy próby i również poprawił rekord życiowy o 7,5 kg ? opowiada Stanisław Bielewicz.

W drugim dniu zawodów startował Łukasz Doruch w grupie juniorów do 23 lat w kategorii do 120 kg. Zaliczył tylko pierwsze podejście, ale i tak poprawił rekord życiowy aż o 30 kg mimo to zabrakło mu trochę punktów do zdobycia medalu.

Oto wyniki i miejsca zawodników Wichru:

Juniorzy do 20 lat

  • Krzyszczak Patryk ? kat. do 66kg -122kg ? IIm
  • Rzempołuch Cezary ? kat. do 83kg ? 147,5kg ? IIm
  • Zaniewski Dawid ? kat. do 93kg – 145kg ? IIIm;

Juniorzy do lat 23:

  • Doruch Łukasz – kat. do 120kg ? 165kg ? IVm.

? Start naszych zawodników był udany bo w sumie na 12 podejść 10 było zaliczonych. Na wyróżnienie zasługuje organizacja tych zawodów, które były przeprowadzone perfekcyjnie. Pierwszy dzień zawodów był transmitowany przez internet. Organizatorzy przygotowali 121 pucharów i nagrody rzeczowe ? podsumowuje Stanisław Bielewicz.

Redakcja