Depesza z Prowincji

Organizowany przez kobyłkowski MOK przegląd amatorskich zespołów rockowych i bluesowych to jedyna możliwość zobaczenia okolicznych zespołów w jednym miejscu i czasie. Nowa siedziba Ośrodka umożliwiła rozszerzenie formuły przeglądu – każdy z uczestników miał w tym roku możliwość zaprezentowania większej ilości swoich utworów, bowiem cała impreza trwała trzy dni.

Asspirine - fot. Łukasz Rygało7 grudnia na deskach nowej mok-owskiej sceny stanęły trzy zespoły: Kosmici z Planety Wołomin związani od lat z kobyłkowskim ośrodkiem, Suspense oraz Asspirine. Zwłaszcza ostatni zespół zaintrygował jury – dwóch dobrze się uzupełniających wokalistów, ciekawe polskie teksty oraz widoczna na pierwszy rzut oka radość z grania pozostają w pamięci.

K. myśliwiec - Mantra - fot. Łukasz RygałoNastępny dzień muzycznych zmagań rozpoczął radzymiński Łojeezus, po nich na scenie pojawiła się Mantra. Od dłuższego czasu cierpieli na brak perkusisty, jednak dosłownie w ostatniej chwili zdołali uzupełnić skład i po kilku próbach wystąpili na przeglądzie.

goliński - progresja - fot. Łukasz RygałoTrzeci zespół wzbudził olbrzymie zainteresowanie jeszcze przed pojawieniem się na scenie – Progresja 70 to bluesowy kwartet złożony z muzyków ?w sile wieku”, jednak emanujących olbrzymią energią.

Autorskie teksty Ryszarda Głodka, wokalisty zespołu, oraz oszczędne, wyważone aranżacje zrobiły wrażenie nie tylko na jury i publiczności, ale i innych uczestnikach przeglądu.

Dzień zakończył występ Ad Honorem – interesującego trio, któremu jednak ewidentnie brakuje wokalisty…

Niedzielę przeznaczono na koncert laureatów oraz gwiazdy – zwycięzców poprzedniej edycji przeglądu, zespół Openspace.

Suspense - Fot. Łukasz RygałoNa scenie stanęli więc kolejno Suspense (trzecie miejsce), Asspirine (drugie) oraz Progresja 70 – nieco zaskoczeni zwycięzcy.

Nagrody – bony wartościowe na zakupy w sieci sklepów muzycznych Riff – wręczali fundatorzy: starosta Maciej Urmanowski i burmistrz Kobyłki Robert Roguski.

Studio Krzysztofa Maszoty ?New Project Production” ufundowało dodatkowo sesję nagraniową dla zwycięzców.

Openspace - fot. Łukasz RygałoWieczór zakończył zespół Openspace, który już w najbliższych tygodniach wyda swoją pierwszą płytę.
Wszystko wskazuje na to, że kobyłkowski MOK stanie się centrum życia muzycznego w powiecie wołomińskim – zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy wyrażali chęć dalszej współpracy i organizowania cyklicznych spotkań z muzyką na żywo. Pierwsze z nich już w styczniu…

Jedno przemyślenie nt. „Depesza z Prowincji

Możliwość komentowania jest wyłączona.