Dni Miasta Kobyłka 2023 – spotkania, warsztaty, animacje

Spotkanie z Burmistrz i Radnymi, nauka pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora, gry, zabawy, warsztaty, animacje i konkursy, czipowanie psów i kotów, punkt informacyjny dotyczący dotacji, oferta stowarzyszeń i organizacji, kiermasz przedszkola – to dodatkowe możliwości zaplanowane dla Państwa podczas Dni Kobyłki. Poniżej szczegółowe informacje.

Sobota 3 czerwca godz. 15-18 (niektóre stoiska dłużej)

Spotkanie z Burmistrz Miasta Kobyłka Edytą Zbieć

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców na spotkanie przy kawie i ciastku z Burmistrz Edytą Zbieć. Jeśli chcielibyście Państwo podzielić się jakimś problemem, zapytać o coś, czy po prostu porozmawiać, Burmistrz Edyta Zbieć będzie dostępna dla Państwa w szarym namiocie z napisem Miasto Kobyłka.

Namiot Radnych Miasta Kobyłka

Pod swój namiot zaprasza także Rada Miasta Kobyłka. Radni spotkają się z Mieszkańcami, aby porozmawiać o sprawach Kobyłki w swobodnej atmosferze. Będzie można wziąć udział w quizie wiedzy o Kobyłce – nagrodami będą gadżety z logo Miasta oraz vouchery do cukierni na terenie Kobyłki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce

Warsztaty z malowania eko toreb, malowanie buziek, gra w double duże dla chętnych w formie konkursu, warsztaty z robienia przypinek w postacie z bajek, warsztaty z robienia magnesów. Drzewo życzeń dla Miasta – będzie przygotowane na stelażu drzewko, na którego liściach będzie można wpisywać życzenia dla Miasta. Warsztaty z zakładek eco – tektura, drewno, decoupage, strefa relaksu z Dyskusyjnym Klubem Książki, sprejowanie włosów, kiermasz książek.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobyłce

Breloczki z koralików i animacje z rolek papieru, szkicowanie portretów i malowanie twarzy, animacje z chustą klanza, bańki mydlane i zabawa z balonami.

Ochotnicza Straż Pożarna

Nauka użycia defibrylatora (godz. 16:00, 17:00, 18:00, 19:00)

Prezentacja sprzętu gaśniczego i wozów Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłce

Szczep 4 Drużyna Harcerska i Gromad Zuchowych

Obozowisko harcerskie: gry, zabawy, animacje i nauka pierwszej pomocy, ciasta i lemoniada

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka

Będzie można m.in. zapoznać się z dorobkiem wydawniczym Towarzystwa dotyczącym historii naszego Miasta, a także nabyć najnowszą publikację Towarzystwa pt.” Dzieje Kobyłki – Migawki Pamięci”. Będzie też obecna Persjarnia Zembrzyckich / sprzedaż wyrobów persjarni , nauka wiązania pasów.

Stowarzyszenie „iNNA STRONA MIASTA“

Strefa z materiałami dotyczącymi działalności Stowarzyszenia oraz materiałami dotyczącymi historii i tradycji miasta, promocja książki pt. „KOBYŁECKIE GŁOWY” o pasach kontuszowych z persjarni w Kobyłce oraz prezentację „MAKIETY KOBYŁKI”, pokazującej jak wyglądało nasze miasto w latach 1801-1804 oraz „WALIZKI WSPOMNIEŃ” – z materiałami dotyczącymi lokalnej tradycji i historii miasta i jego mieszkańców.

Stowarzyszenie Qźnia

Warsztaty malowania kamieni, warsztat rękodzielniczy – bransoletki, breloczki, warsztaty „Zrób swoją ramkę”, gry planszowe.

Niedziela 4 czerwca godz. 15-18

Rada Rodziców Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Kobyłce

Kiermasz, gra terenowa i fotobudka. Ciasta, lemoniada oraz rękodzieło, wykonane przez rodziców z przedszkola. Do tego będziemy mieli tło i artykuły do fotobudki. Zaplanowaliśmy również grę terenową, która polegałaby na zdobyciu informacji od innych wystawców.

Fundacja Zdrowa Porcja Kultury

Spotkanie z historią – pokazy uzbrojenia, manewrów i musztry. Część pokazów w wykonaniu rekonstruktorów grupy Dragoni Fredry, z której większość osób pochodzi z Kobyłki. Podczas spotkania będzie można wysłuchać opowieści o życiu obozowym w różnych wiekach, zapoznać się z dawnym rzemiosłem i pracą rękodzielniczą.

Stoisko MOK

Przedstawienie oferty MOK, balonowe szaleństwo, malowanie buziek, zaplatanie kolorowych warkoczyków

Czipowanie psów i kotów

Czipowanie wykona lekarz weterynarii z Lecznicy Weterynaryjnej działającej przy ul. Chrobrego 2 w Wołominie. Nie trzeba się zapisywać, zapraszamy z długopisem, dowodem tożsamości i książeczką zdrowia zwierzaka. Oczywiście – i to ważne – zapraszamy zwierzęta z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Wniosek będzie można wypełnić na miejscu lub wydrukować ze strony i przyjść już z wypełnionym wnioskiem.

Namiot Eko Kobyłka

Informacje nt. Programu Czyste Powietrze, dotacji gminnych i możliwości dofinansowania, uchwale antysmogowej i obowiązkach dla mieszkańców oraz Programu Ochrony Powietrza.

Więcej informacji z Kobyłki

Festiwal Komedii Polskiej im. Jerzego Turka w Kobyłce

Nadszedł ten moment, gdy zapowiadamy i zapraszamy Państwa na Festiwal Komedii Polskiej im. Jerzego Turka w Kobyłce. Głosowaliście na ten projekt w ubiegłorocznej [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Informacja Komisarza Wyborczego w Warszawie III z dnia 19 września 2023 r.

Kobyłka – Informacja Komisarza Wyborczego w Warszawie III z dnia 19 września 2023 r.

Na podstawie art. 182 § 7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277 [...]
0 komentarzy

Pożar w hurtowni fajerwerków w Kobyłce

W godzinach porannych doszło do wybuchu, a następnie pożaru budynku hurtowni z fajerwerkami przy ul. Nadarzyńskiej w Kobyłce. Na miejscu pracują strażacy i [...]
0 komentarzy
LXVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Kobyłka

LXIX sesja Rady Miasta Kobyłka

LXIX sesja Rady Miasta Kobyłka odbędzie się 25 września 2023 r. o godzinie 14:30. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej  [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Atrakcje kulturalne, sportowe i integracyjne dla Mieszkańców

Kobyłka – Atrakcje kulturalne, sportowe i integracyjne dla Mieszkańców

„Rozkład jazdy” na nadchodzący weekend – integracja/ekologia, muzyka i kultura oraz sport. Wszystko 16 i 17 września (a co najważniejsze, można pogodzić te [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.