Do Kobyłki chce się wracać

O fantastycznej publiczności festiwalu ?Perła Baroku? oraz niecodziennym koncercie w Miejskim Ośrodku Kultury, który odbędzie się w środę 15 października o 19.30, rozmawiamy z jednym z najwspanialszych sopranów w Polsce ? znakomitą śpiewaczką Martą Boberską.

– Już 15 października ponownie wystąpi Pani w Kobyłce, tym razem z kwintetem Astra Consort. Jak wspomina Pani swój pierwszy koncert dla naszej publiczno?ci podczas inauguracyjnego koncertu festiwalu ?Perła Baroku? ?
– Z ogromną radością przyjęłam zaproszenie na ten koncert. Uważam, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne w małych ośrodkach. Ten występ był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Nie spodziewałam się tak fantastycznej publiczności, była znakomita pod względem skupienia, poddania się muzyce ? czułam, że publiczność wraz ze mną współtworzy atmosferę wieczoru. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona takim odbiorem. Miałam wrażenie, że publiczność od pierwszego dźwięku jest skupiona na muzyce. Wykonałam w swoim życiu wiele koncertów i ten jest jednym z tych, które pozostaną na długo w mojej pamięci.
– Z pewnością to również zasługa niezwykłego miejsca, w jakim festiwal był zorganizowany, barokowego Kościoła Trójcy Świętej…
– Tak, to piękny kościół, idealne wnętrze do wykonania tego rodzaju muzyki.
– Podczas koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury usłyszymy Panią w dość niecodziennym repertuarze, w którym znajdą się przeboje musicali z Broadwayu, utwory z filmów Disneya, motywy filmowe autorstwa Ennio Morricone…
– Będzie to występ poprzedzający koncerty w Japonii. Jest to repertuar lekki, którym jesteśmy w stanie zapewnić publiczności chwile relaksu i przyjemności. Nie zajmuję się tego typu gatunkami muzycznymi na co dzie?, więc również dla mnie jest to miła odmiana.
– Koncerty podczas ?Perły Baroku? były skierowane raczej do wąskiego grona słuchaczy. Do kogo kieruje Pani zaproszenie na koncert w najbliższą środę?
– Zaproszenie jest skierowane do wszystkich ? od 5 do 105 lat. Mam nadzieję, że ponownie spotkam się ze znaną mi już publicznością. Choć koncert będzie w zupełnie innym stylu, myślę, że dostarczy wiele ciekawych wraże? i przeżyć.
– Gdzie będziemy mogli Panią usłyszeć po powrocie z tournee w Japonii?
– Pierwszy koncert odbędzie się 29 grudnia podczas Festiwalu Bożonarodzeniowego ?Incarnatus Est? w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie. W styczniu (16-17) wystapię podczas koncertu symfonicznego w Filharmonii Narodowej.
– Dziękuję serdecznie za rozmowę i czekam na Pani występ.

Rozmawiał Marcin Pie?kowski