Dolcan szykuje się do wiosny

Dolcan zbiera siły przed drugą częścią sezonu. W planach są dwa obozy przygotowawcze. Pierwszy w Kołobrzegu. Drugi w Austrii. Jest też dobra wiadomość dla kibiców. Prawdopodobnie Dolcan będzie grać na własnym obiekcie w Ząbkach.

W środę 14 stycznia badaniami lekarskimi w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Dolcan Ząbki rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej piłkarskiej 1 ligi. Ze swoimi piłkarzami będzie trener Marcin Sasal. Chce wiedzieć od razu, którzy z jego piłkarzy przyłożyli się do zaleceń indywidualnych dotyczących okresu urlopowego.

Do Kołobrzegu i Austrii
– Po badaniach lekarskich, aż do środy 21 stycznia będziemy trenować na hali na warszawskim Bemowie. To jeden z najlepszych tego typu obiektów w Polsce. Później czekają nas wyjazdy.  Już 22 stycznia wybieramy się na pierwszy z dwóch obozów przygotowawczych do Kołobrzegu. Zagramy tam dwa sparingi. Pierwszy z Flotą Świnoujście i kolejny z Regą Trzebiatów ? mówi kierownik drużyny Jerzy Szczęsny. Dokładnie miesiąc potem, czyli 22 lutego drużyna Dolcanu uda się pociągiem na zgrupowanie do St. Poelten w Austrii. Plan przygotowań potwierdził właściciel klubu Sławomir Doliński.
Zmiany kadrowe
Zarząd klubu przyznaje, że tak, jak wszędzie odczuwalny jest kryzys finansowy, ale zmiany w klubie były niezbędne. Z drużyną pożegnało się, aż ośmiu zawodników: Mateusz Chudziński, Jakub Cieślak, Maciej Demich, Dominik Dukalski, Michał Kopeć, Krzysztof Krzywicki, Dariusz Matusiak oraz Mariusz Solecki. W ich miejsce klub pozyskał obrońców: Przemysława Grajka z Górnika Zabrze i Marcina Hirsza z Podbeskidzia. Pierwszy z nich występował regularnie, drugi większość czasu spędził na ławce rezerwowych w Podbeskidziu. Z wypożyczenia do Narwi Ostrołęka wrócił też Marcin Ogrodowczyk. W ataku siły Dolcanu wzmocni wypożyczony z Zagłębia Lubin napastnik Michał Zapaśnik. Dwudziestolatek zagrał w tym sezonie tylko w jednym meczu i to właśnie z Dolcanem. Widać wpadł w oko trenerowi z Ząbek. – Szukaliśmy piłkarzy na konkretne pozycje i stąd takie, a nie inne zmiany w klubie. Myślę, że kadrowo zespół się wzmocnił. Mamy teraz silniejszą drużynę, z którą łatwiej będzie się utrzymać w 1 lidze ? zapewnia trener Marcin Sasal.
W końcu u siebie
W utrzymaniu na pewno pomogą też swoim dopingiem kibice jeśli zespół będzie mógł, w końcu, grać na własnym obiekcie w Ząbkach. Na stadionie zaszło kilka niezbędnych zmian. Jest m.in. więcej krzesełek dla kibiców. – Prowadzimy zaawansowane rozmowy w tej kwestii z Miastem Ząbki. Dziś sytuacja wygląda tak, że na 90% Dolcan zagra w rundzie wiosennej na własnym obiekcie. Na ostateczną decyzję musimy jednak jeszcze chwilę poczekać ? ocenił Szczęsny.

Adam Kudełka