Druhowie do boju

 W sobotę 1 września ulicami Tłuszcza przemaszerował niecodzienny pochód. Rozpoczynała go znana nie tylko w Tłuszczu miejscowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta, lecz tuż za nią podążały wozy konne z sikawkami i ręcznymi syrenami.

 

Pochód, jaki przeszedł 1 września ulicami Tłuszcza przyciągał uwagę przechodniów. Wielu zatrzymywało się by popatrzeć i posłuchać, niemało podążyło na stadion miejski w Tłuszczu, gdzie tego dnia odbyły się I Powiatowe Zawody Sikawek Strażackich oraz Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze. Tego dnia można było podziwiać nie tylko zabytkowe sikawki strażackie lecz również ciekawe stroje strażackie. Przemarszowi towarzyszyła muzyka w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza.

Wśród kibicujących drużynom sympatyków pożarnictwa można było dostrzec liczne delegacje władz samorządowych powiatu i gmin. Był więc starosta Maciej Urmanowski, wójt Dąbrówki Tadeusz Bulik, Radosław Wasilweski, wiceburmistrz Wołomina, któremu zawody przypadły wyjątkowo do gustu i wielu wielu innych samorządowców i zasłużonych strażaków

Na starcie zawodów stawiło się 11 oddziałów w tym 2 drużyny kobiece. Warto dodać, że oprócz doświadczonych strażaków do zawodów stanęły też młodzieżowe oddziały straży pożarnych, w których wiek uczestników wynosi od 12 do 18 lat.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach: oddziałów męskich, oddziałów żeńskich i ?wierność epoce?, gdzie oceniano staranność strojów i ich zgodność z oryginałem z którego czerpano wzorce.

Dla najlepszych drużyn przewidziano upominki oraz puchary.

A oto wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach:

  • ?wierność epoce?

I miejsce OSP Wołomin

II miejsce OSP Tłuszcz

III miejsce OSP Roszczep

  • drużyna męska

I miejsce OSP Zagościniec

II miejsce OSP Tłuszcz

III miejsce OSP Jasienica

  • drużyna żeńska

I miejsce OSP Zabraniec

II miejsce OSP Zagościniec

 

Najlepszym strażakom serdecznie gratujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak wspaniałe emocje i piękną sportową rywalizację. redakcja