Wrażliwość i empatia – pamiętajmy o nich zwłaszcza teraz, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, a wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. W minioną niedzielę, dzięki zgłoszeniu świadka, policjanci z posterunku w Ojrzeniu pomogli 35-latkowi, który narażony był na wychłodzenie. Mundurowi udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i ogrzali go w radiowozie. Pamiętaj – Ty też możesz pomóc! Jedno zgłoszenie może uratować czyjeś życie!
Dzięki czujności i właściwej reakcji świadka policjanci pomogli mężczyźnie, którego zdrowie i życie było zagrożone w związku z niskimi temperaturami panującymi na zewnątrz. W minioną niedzielę (16.02) do Posterunku Policji w Ojrzeniu wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z ulic w Ojrzeniu, na poboczu leży mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był wychłodzony. Mundurowi nie mogli z mężczyzną nawiązać kontaktu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i ogrzali w radiowozie, monitorując jego czynności życiowe do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Na szczęście mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. Funkcjonariusze przekazali 35-latka rodzinie.
Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Widząc leżącą osobę, nie przechodźmy obok niej obojętnie. Powiadomienie służb ratunkowych jest już formą pomocy. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze, ławkach, parkach, klatkach schodowych czy w opuszczonych budynkach. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się powiadomić o tym funkcjonariuszy. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.
I Ty możesz pomóc! Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
asp. Magda Sakowska /KPP w Ciechanowie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Opinia biegłych w sprawie zabójstwa 16-letniej Mai. Prokuratura: podejrzany był poczytalny
Zderzenie motocyklistów w Myszyńcu. Apelujemy o ostrożność do kierujących jednośladami
Kolejne groźne zderzenie na DK 92 pod Sochaczewem. Osobówka wpadła w bariery po zderzeniu z ciężarówką
Nietrzeźwy kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w drzewo i zaparkowane samochody – ku przestrodze
Zderzenie 3 pojazdów w Ciechanowie. 1 osoba ranna
Pijana 50-latka wsiadła za kierownice osobówki- miała ponad 2 promile
Groźne zderzenie w Orzeszynie. 28-latka zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w ciężarówkę
44-latek zatrzymany z narkotykami. Usłyszał zarzuty
1,5 promila i próba zamiany miejsc. 23-latka ponownie zatrzymana za jazdę po alkoholu
Slalomem na motorowerze, z trzema dożywotnimi zakazami i ponad 3 promilami. Recydywista trafił do aresztu
Zatrzymany przez „Kobrę” odpowie za kradzież z włamaniem Mercedesa
Blisko kilogram marihuany i nielegalna uprawa konopi – 52-latek zatrzymany
Papierosy i podróbki zabezpieczone przez policjantów. Zatrzymany 34-letni obywatel Indii
Rozpędzonym quadem ruszył na policjanta. 46-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza

