Dzień dobry! Tu Newsletter M@recki!

Grupa Marki 2020 jest pełna nowych pomysłów. Po akcjach ?Tak dla Obwodnicy Marek?, ?Świetlik Mój Przyjaciel? oraz ?Św. Mikołaj mieszka w Markach? jej założyciele postanowili wydawać bezpłatnego Newslettera M@reckiego ? czyli z pomocą Internetu szybko informować mieszkańców i sympatyków Marek o tym, co się dzieje w mieście i jego okolicach.

Pierwsze wydanie zostało już przygotowane. Do mikołajkowej niedzieli otrzymało go 300 internautów.

– Mamy nadzieję, że będzie to użyteczne narzędzie. W ?Newsletterze M@reckim? będziemy regularnie informować nie tylko o problemach i utrudnieniach drogowych w naszej okolicy (wszak akcja ?Tak dla Obwodnicy Marek? nas do tego zobowiązuje), ale także o nowych inwestycjach w mieście, podatkach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz o naszych (i nie tylko) akcjach społecznych. Chcielibyśmy też zbierać opinie w ważnych kwestiach ? w pierwszym numerze newslettera pytamy internautów, czy ich zdaniem miasto powinno dołożyć pieniądze z miejskiej kasy, aby przyspieszyć budowę nowego komisariatu. Jak na razie, przewagę mają przeciwnicy tego rozwiązania ? mówią Jacek Orych i Szczepan Ostasz z Grupy Marki 2020.

Założyciele newslettera obiecują, że o bardzo istotnych sprawach (np. utrudnieniach drogowych) będą starali się informować internautów niezwłocznie, natomiast wydanie magazynowe (z poradami i felietonami) pojawi się przynajmniej raz w miesiącu.

– Będziemy w każdym calu praktyczni. Postaramy się porównywać ceny podstawowych produktów w mareckich sklepach, aby mieszkańcy Marek wiedzieli, co i gdzie można taniej kupić. Poradzimy, jak zrobić ciekawe potrawy w mareckiej kuchni (np. ciepłą przekąskę z cukinii, wyśmienitą na jesienno-zimowe chłody). Do tego dołożymy przegląd lokalnej prasy oraz garść felietonów i porad, które piszą mieszkańcy Marek ? dodają Wioletta Markiewicz i Aleksandra Nizioł z Grupy Marki 2020.

Aby otrzymywać newslettera potrzebne są tylko dwie rzeczy: dostęp do Internetu oraz konto poczty elektronicznej (e-mail). Najpierw trzeba wybrać stronę www.marki2020.pl, a następnie w prawym górnym rogu ekranu odnaleźć formularz ?Newslettera M@reckiego?. Wystarczy wpisać w nim swój adres e- mail i kliknąć na ?Zapisz?. Najpóźniej w ciągu 24 godzin na adres subskrybenta przyjdzie wydanie internetowego periodyku. Zapraszamy!

Grupa Marki 2020