Dzień Otwarty w mareckiej „Dwójce”

Jesienią ubiegłego roku uroczyście otwarte zostało Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne. W tym czasie dobiegały końca prace przy rozbudowie i modernizacji Szkoły Podstawowej nr 2.

Od Nowego Roku placówka z ulicy Szkolnej pracuje pełną parą i w pełnym zakresie. 14 marca pojawi się wyjątkowa okazja, by przekonać się na własne oczy, jak bardzo szkoła się zmieniła. Tego dnia w mareckiej „Dwójce” w godzinach od  10.00 do  13.00 odbędzie się  Dzień Otwarty.

– Formalne określenie ?rozbudowa, przebudowa i remont Szkoły Podstawowej nr 2? nie oddaje tego, co przez ostatnie półtora roku zdarzyło się w ?Dwójce?. Tak naprawdę jest to zupełnie nowa szkoła ? podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Każdy, kto pamięta pierwotną wersję ?Dwójki?, przekona się, że była to iście rewolucyjna metamorfoza. Podwojona liczba sal lekcyjnych, nowa stołówka, nowa sala gimnastyczna, nowa sala taneczna, nowy wystrój ? długo by można było wymieniać. To trzeba zobaczyć na własne oczy.. W programie Dnia Otwartego są także m.in. zajęcia techniczne, warsztaty plastyczne i wokalne oraz pokaz tańca akrobatycznego.  Nad inwestycją przy Szkolnej czuwały Mareckie Inwestycje Miejskie. Wykonawcą prac była giełdowa firma Budimex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.