Edward M. Urbanowski: Życzenia

W Wigilię składamy najbliższym życzenia. Zapewne dlatego prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał list do … działaczy partii. Oto wybrane fragmenty:
„Na przestrzeni najbliższych dwóch lat będziemy, w kolejności, wybierać eurodeputowanych, posłów i senatorów oraz prezydenta Rzeczypospolitej. Stawka tych wyborów będzie niezwykle wysoka, bodaj najwyższa w historii Polski po 1989 r., gdyż ważyć się w nich będą losy naszej ojczyzny, przyszłość jej dalszego rozwoju.”
„W ostatnich wyborach staraliśmy się o to, by dobra zmiana zeszła jak najszerzej na poziom władz lokalnych w gminach, powiatach oraz województwach, a w następnych – będziemy walczyć o ugruntowanie dotychczasowych naszych osiągnięć na szczeblu centralnym oraz o możliwość dalszego zmieniania Polski na lepsze. Uczyniliśmy już w tej materii niemało, przybliżając się znacznie do naszego celu, jakim jest naprawa państwa i zbudowanie Polski dostatniej, godnej, sprawiedliwej, uczciwej i bezpiecznej, ale wciąż wiele pozostaje jeszcze do zrobienia. Udowodniliśmy przy tym, że jesteśmy partią wiarygodną, która dotrzymuje obietnic danych współobywatelom.”
„Wewnętrzni i zewnętrzni przeciwnicy dobrej zmiany obawiają się, że druga kadencja naszych rządów przeobrazi Polskę na trwałe, że po tych przekształceniach uprawianie polityki faworyzującej różne zagraniczne i krajowe grupy interesów kosztem zwykłych obywateli, kosztem większości Polaków będzie już niemożliwe albo, co najmniej, bardzo utrudnione. Dlatego obrońcy starego porządku zrobią wszystko, by nam w osiągnięciu tego celu przeszkodzić.”
„Cztery lata temu zdobyliśmy 5358 mandatów w gminach, w tym roku – 8294. W wyborach do sejmików zdobyliśmy najwięcej mandatów, wygraliśmy w 9 województwach, a w 7 rządzimy bądź sprawujemy rządy w koalicji – w poprzedniej kadencji byliśmy u władzy tylko w jednym. Rekordowo zwiększyła się liczba powiatów, w których zwyciężyliśmy: ze 104 do 162.”
„Ten wspaniały sukces jest państwa zasługą. Odnieśliśmy go dzięki państwa codziennej pracy, wykonywanej zarówno w czasie poprzedniej kadencji, jak i w trakcie kampanii wyborczej. Za wasz, szanowni państwo, wysiłek, za wasze poświęcenie, za piękną walkę, za wszystko, co żeście uczynili dla waszych małych ojczyzn, dla Polski oraz dla naszej partii pragnę wszystkim wam, a także wszystkim osobom, które was wspierały, z głębi serca jak najgoręcej podziękować.”
„To, a także świadomość innych wyzwań, przed którymi stoimy, nie pozwala nam spocząć na laurach. Pamiętajmy również, że pycha kroczy przed upadkiem. Dlatego, chciałbym państwa prosić w obliczu tak napiętego kalendarza politycznego o jeszcze cięższą, o jeszcze bardziej wytężoną i wytrwałą pracę, której Polska tak bardzo potrzebuje.”
„Szczególnie gorąco chciałbym o to zaapelować do tych z państwa, którzy pełnicie funkcje w samorządowych władzach wykonawczych wszystkich szczebli oraz sprawujecie mandat radnego. To na was spoczywa wyjątkowa odpowiedzialność, bo jesteście w waszych wspólnotach lokalnych heroldami dobrej zmiany i chodzącymi wizytówkami Prawa i Sprawiedliwości. To wy będziecie swoim powszednim działaniem na poziomie lokalnym i regionalnym udowadniać, że warto stawiać na naszą partię.”
„Niech ten Nowy Rok da nam siłę do utwierdzenia wyborców Prawa i Sprawiedliwości w słuszności wyboru, do przekonania nieprzekonanych oraz do przełamania niechęci niechętnych. Siłę, która zaowocuje zadowoleniem z obrotu spraw w naszej ojczyźnie.”
… chciała by dusza do raju!

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Edward M. Urbanowski: Życzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.