Finał konkursu „Fontanna marzeń”

12-gazeta-752Q100

W czwartek, 23 listopada, odbyła się gala finałowa mareckiego konkursu „Fontanna marzeń”, do którego zgłoszono ponad 300 prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych. Organizatorami wydarzenia Urząd Miasta Marki i spółka Wodociąg Marecki Sp. z o.o.

Od samego rana w Wodociągu Mareckim i Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego trwały gorączkowe przygotowania do wielkiego finału konkursu „Fontanna marzeń”. Zadaniem konkursowym dla uczniów szkoły podstawowej było narysowanie, namalowanie lub wyklejenie placu miejskiego, który powstanie przy ul. Sportowej, a którego centralnym punktem będzie zespół wodnych atrakcji. Temat cieszył się wzięciem, zgłoszono ponad 300 prac, 13 z nich trafiło do kalendarza wydanego na 2018 r. wspólnie przez Wodociąg Marecki i Urząd Miasta Marki.
W czwartek uhonorowano laureatów i wyróżnionych w gościnnych progach MOK przy ul. Fabrycznej Największa sala ośrodka kultury wypełniła się po brzegi. Taką duża frekwencja i ogromne zaangażowanie, były dla organizatorów największą nagrodą.

Punktualnie o 11.00 gości powitała Aleksandra Jankowska, dyrektor MOK, następnie głos zabrał Kajetan Paweł Specjalski, dyrektor zarządu Wodociągu Mareckiego.

– Takie plastyczne konkursy urządzamy od 2011 r. W tym roku po raz pierwszy zrealizowaliśmy go wspólnie z ratuszem. W ten sposób, dzięki waszym pracom, promujemy nasze miasto, a także markową wodę. Wasze kalendarze wiszą w wielu instytucjach, z którymi współpracujemy. Są dla naszych partnerów bardzo pozytywnym zaskoczeniem – mówi Kajetan Paweł Specjalski, dyrektor Wodociągu Mareckiego.

Burmistrz Jacek Orych przypomniał, że trwa drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy placu przy Sportowej. Do pierwszego nie zgłosiła się żadna firma.

– Będzie to miejsce spotkań, zabawy i radości. Znajdą tam się m.in. fontanna, park linowy, siłownia plenerowa, rolkostrady. Mam nadzieję, że tym razem uda nam się wyłonić wykonawcę i latem przyszłego roku zaprosimy Was na Sportową – mówił burmistrz.

Kolejną częścią czwartkowego spotkania było wręczenie nagród i wyróżnień. Otrzymało je ponad 100 osób. Na zwycięzców konkursu (w dwóch kategoriach wiekowych) czekały hulajnogi. Dzieci mogły się wykazać artystyczne. W kilku grupach przygotowywały plakaty, promujące markową wodę.

– Serdecznie dziękujemy dzieciom, nauczycielom i rodzicom za przybycie. Widząc, jaką radość sprawił Wam udział i pomoc w konkursie, możemy obiecać, że będą kolejne – mówi Anna Sołoninko z Wodociągu Mareckiego.

Źródło: UM Marki i Wodociąg Marecki Sp. z o.o.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.