Funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu na pikniku ?Nasza szkoła jest bezpieczna?

Funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu uczestniczyli w pikniku ?Nasza szkoła jest bezpieczna? zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Imprezę honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk.

Głównym celem pikniku była promocja bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Uczniowie szkoły uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami policji, straży pożarnej, ratownikami medycznymi i pielęgniarką.

W trakcie spotkań dzieci zgłębiły wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń, jakie niosą środki odurzające. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, zasady udzielania pierwszej pomocy i demonstrowali je na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo ? oddechowej.

Uczniowie otrzymali w trakcie spotkań elementy odblaskowe.

Mamy nadzieję, że piknik przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych dzieci i spowoduje wzrost świadomości zagrożeń, jakie niesie za sobą użytkowanie dróg publicznych, stosowanie substancji odurzających czy też zagrożeń czyhających na młodych ludzi w Internecie.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania Panu Adamowi Struzikowi Marszałkowi Województwa Mazowieckiego, Panu Pawłowi Bednarczykowi Burmistrzowi Tłuszcza, policjantom z Komisariatu Policji w Tłuszczu, strażakom z Państwowej Straży Pożarnej, ratownikom ze Szkoły Ratownictwa Medycznego przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia i Transportu Sanitarnego ?Medintrans? oraz pracownikowi NZOZ ?BIOS? w Tłuszczu Pani Agnieszce Kasce.

asp. szt. Tomasz Sitek na podstawie informacji zamieszczonej na stronie internetowej SP im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

?Nasza szkoła jest bezpieczna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.