Funkcjonariusze zabezpieczyli podrabiane perfumy o wartości blisko 1,1 mln złotych

Magazyn z perfumami z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek zlikwidowali w powiecie piaseczyńskim funkcjonariusze z wołomińskiej Komendy i stołecznego wydziału odzyskiwania mienia. Zarzuty wprowadzania do obrotu wyrobów z naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi zgodnie z Ustawą prawo własności usłyszał 20-letni obywatel Armenii. Jak ustalili funkcjonariusze, wartość rynkowa zabezpieczonego mienia wynosi blisko 1,1 mln złotych.

Wołomińscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z funkcjonariuszami stołecznego wydziału odzyskiwania mienia ustalili miejsce przechowywania podrobionych perfum oraz osobę zajmującą się tym procederem. Kilka dni temu funkcjonariusze udali się do podwarszawskiej Wólki Kosowskiej, gdzie skontrolowali jeden z boksów w hali magazynowej, wynajmowany przez 20-letniego obywatela Armenii.

Funkcjonariusze ujawnili 8400 sztuk perfum z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Według szacunkowych wyliczeń wartość zabezpieczonego u 20-latka towaru wyniosła blisko 1,1 mln zł.

20-letni obywatel Armenii już usłyszał zarzuty z Ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Wołominie / asp. szt. Tomasz Sitek/ea

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.