Gala FMA w Ząbkach

W dniach 17-18 kwietnia 2010r. w Ząbkach, w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ul. Stefana Batorego 37, pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki odbędzie się Gala FMA propagująca Filipińskie Sztuki Walki w Polsce.

„Broń się jak umiesz i stosuj to co masz pod ręką” – to jedna z ważniejszych zasad filipińskich sztuk walki.

Cechą charakterystyczną dla filipińskich sztuk walki jest to, że trening zaczyna się nauką posługiwania się bronią, którą jest kij, nóż, maczeta. Wyszkolony adept filipińskich sztuk walki umiejętnie potrafi stosować poznane zasady w treningu z bronią i doskonale je wykorzystywać w walce na gołe ręce i nogi. Walka w filipińskich sztukach walki może się odbywać przekrojowo tzn. od starcia w stójce aż po walkę w parterze z zastosowaniem uderzeń, dźwigni, rozbrojeń, duszeń…co z kolei doskonale może się sprawdzić w walce ulicznej z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku, którymi mogą być gazeta, pasek, butelka, parasol, długopis…

O godzinie 10:00 Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski uroczyście dokona otwarcia Mistrzostw Mazowsza w filipińskich sztukach walki Modern Arnis & Kombatan, w których walczyć będą arnisadorzy oraz zawodnicy innych systemów walki z Polski i z zagranicy.

W otwarciu zawodów wezmą także udział zaproszeni Mistrzowie z Filipin: Grandmaster Carlos Pulanco (9 dan) i Guro Jovelyn Minoza (4 dan) – Mistrzyni Świata WEKAF, którzy są honorowymi gośćmi Stowarzyszenia „Filipino Arnis de Mano Poland” propagującego rozwój filipino martial arts w Polsce.

Na zaproszonych gości oraz przybyłych widzów oprócz zaciętych walk czekać także będą inne atrakcje, którymi niewątpliwie będzie wieczorny Festiwal Sztuk Walki, podczas których zaprezentują się przedstawiciele: Karate, Kung Fu Wushu, JKD, Aikido, Taekwon-do, Krav Maga, Arcanis i Modern Arnis & Kombatan oraz zaproszeni filipińscy mistrzowie.

Serdecznie zapraszamy miłośników sztuk i sportów walki oraz kluby sportowe do uczestnictwa w turnieju.

MABUHAY