Gala z okazji 50-lecia małżeństwa par z Zielonki

Gala z okazji 50-lecia małżeństwa par z Zielonki

W minioną sobotę Miasto Zielonka uhonorowało 21 par, które obchodziły Złote Gody, czyli przeżyły w związku małżeńskim 50 lat. Uroczysta gala odbyła w Szkole Podstawowej numer 4. Burmistrz Kamil Michał Iwandowski wręczył dostojnym Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

W uroczystości wzięło udział 19 par małżeńskich, które obchodziły 50. rocznicę ślubu oraz 2 pary, które zawarły związek małżeński rok wcześniej, ale nie mogły uczestniczyć w podobnej gali. Zaproszono też 12 par, które złote gody świętowały w zeszłym roku i wtedy odebrały swoje medale.

Wszystkie pary zapraszane były kolejno na scenę, gdzie najpierw, z rąk Burmistrza, odbierały medal, a następnie: legitymację odznaczenia – z rąk przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Marka Grodzkiego, bukiet kwiatów wręczany przez wiceburmistrza Roberta Pomorskiego, dyplomy gratulacyjne od Miasta Zielonka wręczane przez Sekretarz Miasta Renatę Jóźwiak, dyplomy gratulacyjne od Księży Proboszczów parafii Świętego Jerzego Męczennika i Matki Bożej Częstochowskiej oraz upominek – kosz prezentowy.

 

Burmistrz Kamil Michał Iwandowski serdecznie pogratulował wszystkim Jubilatom długoletniego pożycia małżeńskiego i złożył życzenia pomyślności na dalsze lata.

Pragniemy dziś w sposób szczególny docenić Państwa i uhonorować – zwrócił się do Jubilatów. – Są Państwo świadectwem na to, że w tych trudnych czasach, małżeństwo i rodzina cały czas są w życiu największą wartością. Że mimo różnych trudów i przeciwności losu, można wytrwać w związku i kroczyć przez życie wspólną drogą.

W tej doniosłej chwili, dostojnym Jubilatom towarzyszyli najbliżsi: dzieci, wnuki, rodzina i przyjaciele, którzy zasiadali na widowni.

Po części oficjalnej uroczystości, nastąpiła gala artystyczna, którą swoimi występami uświetnili finaliści programu „The Voice Senior”: Ewa Olszewska, Barbara Parzęczewska i Andrzej Wojda. Artyści brawurowo wykonali znane przeboje, które zachęcały do wspólnego śpiewania. Ale były też piosenki budzące wzruszenie, jak. np. „Nie ma jak u mamy”. Emocji nie brakowało, goście momentami ocierali łzy wzruszenia, ale też świetnie się bawili. Potem wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Był czas na spotkania, rozmowy i pamiątkowe zdjęcia.


 

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od 1960 roku. Przydzielane są parom, które w danym roku obchodzą jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

W obecnej kadencji, Urząd Miasta Zielonka każdego roku wysyła do Jubilatów listy informujące o możliwości odebrania takiego medalu . W poprzednich kadencjach, czyli do 2019 roku,  takie listy informujące o możliwości odebrania medalu za długoletnie pożycie małżeńskie nie były wysyłane do mieszkańców. Niektóre pary Jubilatów zgłaszały się z wnioskiem do Urzędu Miasta indywidualnie i odbierały medal.

Jeśli jednak są wśród Państwa pary małżeńskie, które przeżyły wspólnie ponad 50 lat i nie odebrały za poprzednich kadencji swoich medali, a chciałyby teraz je odebrać, zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miasta Zielonka i poinformowaniu nas o takiej woli. Medal można odebrać nawet po kilku latach od jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.  Dane kontaktowe: Urząd Stanu Cywilnego, ul. Lipowa 5, tel. 22 761 39 16, 22 761 39 41 – zachęca UM Zielonka

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Piłkarskie mistrzostwa Powiatu w Zielonce

Piłkarskie mistrzostwa Powiatu w Zielonce

Na stadionie miejskim w Zielonce odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w piłce nożnej, zorganizowane przez Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego we współpracy [...]
0 komentarzy
Zielonka - Gminny Program Rewitalizacji z pozytywną opinią Marszałka

Zielonka – Gminny Program Rewitalizacji z pozytywną opinią Marszałka

Gminny Program Rewitalizacji Miasta Zielonka na lata 2023-2030 (GPR) został oficjalnie włączony do wykazu Programów Rewitalizacji Województwa Mazowieckiego. To oznacza możliwość ubiegania się [...]
0 komentarzy
Posiedzenia Komisji Rady Miasta Zielonka

Posiedzenie Komisji Rady Miasta Zielonka

24 kwietnia 2024 r. (środa) o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zielonka przy ul. Lipowej 5 odbędzie się połączone posiedzenie kilku [...]
0 komentarzy
Zielonka - Weekend pełen wydarzeń w Zielonce

Weekend pełen wydarzeń w Zielonce

Masz ochotę potańczyć? Potrzebujesz krzesła do swojego ogrodu? A może drzemie w tobie dusza prawdziwego artysty? Swoje zainteresowania możesz rozwjać już w ten [...]
0 komentarzy
Zielonka - wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem

Zielonka – wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem

Burmistrz Miasta Zielonka podaje do publicznej informacji wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem. Z pełną treścią ogłoszenia można zapoznać się pobierając załączniki [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.