Wystartowały zapisy na „Koduj z Gigantami” – bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów szkół podstawowych i średnich, organizowane w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będzie cyberbezpieczeństwo.
Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w placówce Giganci Programowania w Wołominie przy ul. Wileńskiej 51B oraz online, w technologii wirtualnych klas.
Dla uczniów z Wołomina i sąsiednich miejscowości Giganci Programowania przygotowali:
- klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,
- klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,
- klasy 7-8: wstęp do programowania w C# i Python,
- szkoła średnia: wstęp do programowania w C# i Python.
Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Pani Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina.
Termin warsztatów to sobota i niedziela, 17-18 września oraz sobota, 24 września.
Zapraszamy do zapisów na stronie www.kodujzgigantami.pl

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Szpital w Wołominie inwestuje w cyfryzację – nowe technologie w służbie pacjentom
8 grudnia 2025 roku Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie podpisał z Ministerstwem Zdrowia umowę na realizację projektu pn. „Rozwój e-usług w
[...]
0 komentarzy
Chwile grozy w Kuligowie. Ogień strawił budynek – dramatyczna walka strażaków z żywiołem
Ciemna noc, gęsty dym i języki ognia rozświetlające okolicę – tak wyglądały dramatyczne chwile, które rozegrały się 21 stycznia 2026 roku w Kuligowie.
[...]
0 komentarzy
Sekundy od tragedii. Osobówka roztrzaskała się o drzewo w Michałowie.
Chwile grozy na lokalnej drodze w Michałowie w gminie Klembów. 21 stycznia 2026 roku służby ratunkowe zostały postawione w stan natychmiastowej gotowości po
[...]
0 komentarzy
Dramatyczna akcja ratunkowa na zamarzniętym akwenie. Strażacy ruszyli na pomoc uwięzionej dzikiej gęsi
Zimowy poranek w miejscowości Stasiopole mógł zakończyć się tragicznie dla dzikiego zwierzęcia. 20 stycznia 2026 roku o godzinie 8:03 strażacy z Ochotniczej Straży
[...]
0 komentarzy
Policja poszukuje świadków kradzieży i wykroczeń
Policja poszukuje świadków wykroczeń, które miały miejsce na terenie miasta i gminy Wołomin. Osoby mogące pomóc proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału
[...]
0 komentarzy
