Gitara i klarnet w stylu latino

Dwóch wybitnych instrumentalistów: gitarzysta Krzysztof Pełech i klarnecista Jan Jakub Bokun wystąpią w sobotę 28 lutego w Kobyłce. Koncert zapowiadany jest w Polsce przez RMF Classic.

Krzysztof Pełech ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu oraz Royal Northern College of Music w Manchesterze.  Koncertował niemal na całym świecie. Nagrał 13 płyt oraz wiele programów radiowych i telewizyjnych. W ankiecie fachowego magazynu muzycznego ?Gitara i Bas? Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Koncertował z tak znakomitymi orkiestrami jak: ?Amadeus? Agnieszki Duczmal, Filharmonia Narodowa, Orquestra Sinfonica do Parana czy Wirtuozi Lwowa. Jest zdobywcą wielu pierwszych nagród i medali na międzynarodowych konkursach w Polsce, Hiszpanii, Francji i USA.
Jan Jakub Bokun ukończył m.in Conservatoire National Superieur de Musique w Paryżu, oraz studia dyrygenckie na University of Southern California w Los Angeles. Kształcił się także pod kierunkiem Jamesa Levina, Kurta Masura, Jerzego Salwarowskiego, Sergiu Celibidache, Michaela Sterna i wielu innych. Trzykrotnie reprezentował Polskę na Światowym Kongresie Klarnecistów ?Clarinetfest? w Ostendzie, Sztokholmie i Tokio. Nauczał m.in. w Akademii Muzycznej w Sofii, Królewskim Konserwatorium w Brukseli, w Belgradzie i hiszpańskiej Avilli. Był stypensystą Rządu Francuskiego, polskiego Ministra Kultury i Sztuki, Fundacji Kultury Polskiej oraz American Academy of Conducting.
Duo Guitarinet, które współtworzą od 11 lat, wykonując muzykę latynoamerykańską, zachwyca zróżnicowaniem nastrojów: od ciepłej, czarującej kontemplacji, po ognisty, niezwykle wirtuozowski sposób gry.
Honorowy patronat nad koncertem objął Burmistrz Kobyłki Robert Roguski. Koncert odbywa się dzięki uprzejmości sponsorów: Ars Deweloper Boguszewscy, oraz Spółdzielczego Banku Ogrodniczego Oddział w Kobyłce.
Zapraszamy 28 lutego w sobotę o 18.30 do sali w MOK Kobyłka Al. Jana Pawła II 22. Wejściówki: cegiełki w cenie 10zł, na rzecz rozwoju wydarzeń muzycznych w Kobyłce. Do nabycia pon.- pt. w kasie MOK, oraz pół godziny przed koncertem. Rezerwacje pod nr telefonu 509 66 55 71, pon.-pt. 10-17. Dzieci i młodzież bezpłatnie. Organizatorami wieczoru są BestArtPromotion i MOK Kobyłka.