Gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Dąbrówka

W sobotę, 17 września na boisku sportowym w Dąbrówce odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Dąbrówka. Była to świetna okazja do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków.

Jesienna aura nie zniechęciła uczestników. Mimo chłodu i deszczu na boisku było gwarno, a napięcie związane z wyścigiem o tytuł najlepszych podgrzewało atmosferę. W gronie obserwatorów zawodów znaleźli się  Radosław Korzeniewski, wójt gminy Dąbrówka, dh Grzegorz Mianowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP,  dh Kamil Bielecki, komendant Gminnego ZOSP RP w Dąbrówce oraz przedstawiciele władz gminy. Dopisała też publiczność, która gorącym dopingiem wspierała swoich faworytów. Zawody odbywały się pod bacznym okiem sędziów z PSP w Wołominie. Sędzią głównym był st. kpt. Piotr Stach, sędziami pomocniczymi mł. bryg. Jarosław Kłak i mł. ogn. Marcin Dobczyński.

W zawodach wzięło udział siedem męskich drużyn pożarniczych,  jedna drużyna  kobieca i jedna młodzieżowa. Poszczególne zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych, które obejmowały elementy przygotowania bojowego do akcji.

W konkurencji ?sztafeta pożarnicza? pierwsze miejsce przypadło OSP Ślężany, drugie zajęli druhowie z OSP Kuligów, a trzecie jednostka OSP Ludwinów-Józefów. W kategorii ?ćwiczenia bojowe? zwycięstwo odnieśli strażacy  ochotnicy z OSP Ślężany, za nimi uplasowali się druhowie z OSP Lasków, a trzecią lokatę zajęła jednostka  OSP Ludwinów-Józefów.

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów, pucharów oraz nagród, ufundowanych przez Radosława Korzeniewskiego, wójta gminy Dąbrówka.

Relację z tego pasjonującego wydarzenia przygotował Jarosław Marek Komorowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.