Golec uOrkiestra w Wołominie

6 stycznia 2015 roku w Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie odbył się koncert Golec uOrkiestra z okazji Święta Trzech Króli. To było długo wyczekiwane wydarzenie w naszym mieście, przekonali się o tym sami muzycy, którzy byli w bardzo pozytywnym szoku widząc taką frekwencję.

Zespół wraz z chórem Gospel Rain wykonał koncert kolęd i pastorałek we własnych aranżacjach, który wzruszył wszystkich zebranych. Artyści przedstawili kolędy bazując na wielu instrumentach: dzwoneczki, ligawki, puzony, trąbki i gitary. Koncert rozpoczęto grą na ligawce, co dodało całemu występowi uroczystego tonu. Po pierwszym utworze, artyści posypali publiczność owsem, ten obrzęd ma zapewnić wszystkim życie w dostattku. Wszyscy usłyszeli także wyjątkowe życzenia po góralsku. Połączenie muzyki na żywo, świetnych głosów braci Golec, Pani Edyty Golec i kapitalnego chóru robiło ogromne wrażenie. Przestrzeń kościoła i gra świateł powodowała, że wszyscy czuli się jak w świątecznej bajce. Wszystkim udzieliła się ciepła i serdeczna atmosfera. Wołomińska tradycja koncertowania podczas Święta Trzech Króli wpisała się w naszym mieście już na stałe, każdy występ dostraczył nam wielu emocji. Przypomnijmy, że do tej pory w Wołominie wystąpili: Trebunie Tutki, Arka Noego i Pectus. Na koniec spotkania, podziękowania dla zespołu złożył Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski ks. Zygmunt Podstawka oraz Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. W swoich przemówieniach mówili o wyjątkowości takich spotkań i o wielkim sercu braci Golec, ich zaangażowaniu w wielu akcjach charytatywnych.

3 przemyślenia nt. „Golec uOrkiestra w Wołominie

  1. Dziękuję za piękny koncert… chociaż wybitnie nie spodobała mi się aranżacja Cichej nocy

  2. Chór Miejski Cantus Cordis zaprasza w najbliższą niedzielę 24 stycznia na g.16 do „Fabryczki” na koncert kolęd i pastorałek nie tylko polskich. To będzie koncert a’capella. Zachęcamy do bliższego poznania naszego chóru. Jeśli ktoś chciałby w przyszłości z nami zaśpiewać zapraszamy na nasze próby w pon i środy w MDK (19-21), też czekamy na uzdolnione dzieci, które chciałyby zaśpiewać podczas naszych koncertów solo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.