Hubertus w Kobyłce

Po raz 22 odbył się w Ośrodku Jeździeckim w Kobyłce, najstarszy w powiecie cykliczny ?Hubertus? organizowany przez Andrzeja Michalika. W ramach Hubertusa odbył się również XIII Memoriał im. Roberta Michalika oraz zakończenie IX Grand Prix Powiatu Wołomińskiego pod honorowym patronatem Starosty Wołomińskiego.

W zawodach w poszczególnych kategoriach wzięło udział ponad 40 koni i jeźdźców, którzy wykonali ponad 90 przejazdów: Debiuty, Open LL, L-P, Potęga skoku i po raz pierwszy Cross. Pomysłodawcą zorganizowania toru crossowego jest Andrzej Michalik.

hubertus

Cross to tor przeszkód zbudowany w oparciu o elementy spotykane w naturze typu ?powalone drzewo?, przeszkoda zbudowana z gałęzi, rów z wodą, imitacja drewnianego płotu i tym podobne. Tegoroczny Hubertus został przygotowany dzięki pomocy Iwony Jabłońskiej i Jacka Wójcika, którzy wspólnie z Andrzejem Michalikiem budowali parkur i cross.

W zmaganiach konkursowych zmierzyli się reprezentanci następujących klubów jeździeckich i stajni: Galop ? Kobyłka (Andrzej Michalik), Bajka ? Radzymin (Robert Rozwód), Humorek ? Leśniakowizna (Agata i Dariusz Nowak-Śmietanka), Stajnia Zaręby Kościelne ? Nienautowscy, Taxus z Niegowa ? Manfred, Stajnia ?U Kozaka? – Wołomin Górki Mironowe, Stajnia Janków Nowy ? Krzysztof Aniołek oraz wiele koni prywatnych. Zawody obserwowała licznie zgromadzona publiczność.

Tradycyjnie już kobyłkowski Hubertus był podsumowaniem całego sezonu jeździeckiego w powiecie wołomińskim. Na uwagę zasługuje duża ilość dzieci i młodzieży, którzy wzięli udział w tegorocznych zawodach. Na zakończenie odbyła się hubertowska pogoń za lisem, w którego rolę wcielił się Mateusz Nienautowski z Zarąb Kościelnych. Jego umiejętności długo nie pozwalały na uchwycenie lisiej kity 26 jeźdźcom. Po długich zmaganiach wyczynu tego dokonał młody jeździec Patryk Samoraj ze stajni Taxus ?U Manfreda?.

Teresa Urbanowska