Huragan nie zatrzymał rozpędzonego pociągu Metra

W sobotni wieczór siatkarze MUKS Huragan Wołomin podejmowali u siebie drużynę Metra Warszawa. Mecz zorganizowano w ramach rozgrywek II ligi siatkówki (grupa 4). Wołominianie ulegli gościom z Warszawy 1:3. ? Liczyliśmy na zwycięstwo z Metrem u siebie. Niestety w pierwszym i drugi secie zagraliśmy słabo. Nie układała się gra, nie kleiła, nie było atmosfery walki, zawziętości. Trochę przespaliśmy ten mecz w pierwszych dwóch setach. Przeszedł obok nas. W trzecim secie zadziałały zmiany. Gra trochę się zazębiła. Troszeczkę więcej było animuszu, więcej walki, więcej determinacji i to się opłaciło. Wygraliśmy tego seta. Niestety dla nas, Metro zagrało bardzo dobrze tego ostatniego, czwartego seta. Nasza dobra gra nie wystarczyła na to, aby ich pokonać i okazali się lepsi. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla ekipy Metra. Szkoda, bo ten jeden punkt mógł nam się przydać, ale niestety trzy punkty wyjeżdżają do Warszawy ? powiedział Daniel Kołodziejczyk, trener MUKS Huragan Wołomin.
Pierwszy set był wyrównany do stanu 11:11, po czym zaczęła rosnąć przewaga gości, która w pewnym momencie wynosiła nawet osiem punktów. Ostatni punkt dla Metra zdobywa Jakub Skwarek, którego atak powoduje, że set kończy się wynikiem 20:25.
W drugim secie walka jest wyrównana, punkt za punkt, jedynie do połowy seta. Decydujący był  moment, kiedy zdobycz Huraganu zatrzymała się na sumie 15 punktów, a goście punktowali, przez co zwiększali swoją przewagę. Wołominianie do końca seta wywalczyli już tylko jeden punkt (na 16:20), jaki zdobył Kuchta, po którego ataku piłka odbiła się od bloku i wyszła w aut. Ostatecznie druga odsłona pojedynku zakończyła się wynikiem 16:25.
Na początku trzeciego seta goście wywalczyli przewagę, która maksymalnie wynosiła cztery punkty. W pewnym momencie goście zatrzymali się na zdobytych 14 punktach, a siatkarze Huraganu punktowali, dzięki czemu wynik seta zmienił się z 12:14 na 19:14. W końcówce tej partii wołominianie nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa i pokonali Metro 25:18.
Na początku czwartego seta wołominianie zdobyli niewielką przewagę, jednak przy stanie 9:9 nastąpiło wyrównanie, po którym prowadzenie posiadali już wyłącznie goście. Najbliżej odzyskania inicjatywy Huragan był w chwili, kiedy nasi siatkarze zbliżyli się się do gości na 20:22. Jednak końcówka seta należała do siatkarzy z Warszawy. Ostatni punkt dla Metra zdobył Jakub Skwarek, a set zakończył się wynikiem 22:25.