Huragan znów zwycięża

Huraganu Wołomin - Pogoń SiedlceW drugiej kolejce rundy wiosennej rozgrywek Mazowieckiej Ligi Seniorów, piłkarze Huraganu Wołomin pokonali w meczu wyjazdowym 20 marca drużynę Ostrovii Ostrów Maz. 3:0 (0:0).

Huraganu Wołomin - Pogoń SiedlceStrzelcami bramek byli Sebastian Kozłowski, Przemysław Górski i Paweł Gaul. Huragan był faworytem tego spotkania, jeśli spojrzeć na układ tabeli. Nasz zespół znajduje się w chwili obecnej na pozycji wicelidera, mając tylko 3 punkty straty do drużyny Podlasia Sokołów Podlaski. Ostrovia natomiast okupuje ostatnie miejsce i nic już raczej nie uratuje jej przed grą w przyszłym sezonie w lidze okręgowej.

Z doświadczenia jednak wiemy, że takie mecze wcale nie są łatwe. Szczególnie, kiedy faworyt gra na boisku przeciwnika. Tak też było i tym razem, zwłaszcza w pierwszej połowie. Piłkarze Huraganu posiadali wprawdzie optyczną przewagę, ale gospodarze dobrze się bronili i nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Po przerwie wołominiacy energiczniej zaatakowali i dopiero wtedy kibice mogli stwierdzić, który zespół jest wyżej w tabeli.Huraganu Wołomin - Pogoń Siedlce

Huragan zaczął stwarzać dogodne sytuacje podbramkowe, ale na gola musieliśmy czekać aż do 72 minuty. Wówczas to strzałem z około 20 metrów pokonał bramkarza Ostrovii Sebastian Kozłowski. Od tej chwili jeszcze bardziej uwidoczniła się przewaga piłkarzy Huraganu. Efektem jej były dwie dalsze bramki. W 78 min. Górski zmienił kierunek lotu piłki po strzale Gaula i było 2:0. Trzeciego gola zdobył już sam Gaul w 84 min. uderzeniem z około 25 metrów.

Huraganu Wołomin - Pogoń SiedlcePo meczu kierownik drużyny Huraganu Jerzy Kacprzak powiedział nam : – Piłkarze Ostrovii dopóki mieli siły byli trudnym przeciwnikiem, zwłaszcza w obronie. Nasi zawodnicy w pierwszej połowie, mimo, że mieli przewagę, nie potrafili stwarzać dogodnych sytuacji pod bramką Ostrovii. Później, gdy rywale zaczęli opadać z sił, było już łatwiej i posypały się bramki. Co by jednak nie powiedzieć, to drugi mecz w rundzie wiosennej i drugie zwycięstwo Huraganu. Oby tak dalej w następnych meczach.Huraganu Wołomin - Pogoń Siedlce

Skład Huraganu : Wojdyna – Lemański, Górski, Dudek, Milczarek – Rakowski, Ouharda, Gaul, Pazio – Kozłowski (od 85 min. Zasadziński ), Dymkowski (od 46 min. Malewo).
Kolejny mecz piłkarze Huraganu rozegrają w Wołominie w sobotę 29 marca o godz. 15 z Kasztelanem Sierpc.