II Jesienny Kobyłkowski Duathlon za nami?

17 października w sobotnie, deszczowe popołudnie o godzinie 13.00 na mecie startu u zbiegu ulic Żeromskiego i Królewskiej w Kobyłce stanęli do rywalizacji zawodnicy uprawiający duathlon.

Zawody składały się z następujących konkurencji: dzieci i młodzież: bieg ? 2,5 km , jazda rowerem – 2,5 km; dorośli 17+: bieg ? 5 km, jazda rowerem ? 12,5 km i ponowny bieg ? 2,5 km. Trasa wyznaczona była częściowo drogą asfaltową i częściowo traktem leśnym.
Organizatorami byli: Szkoła Kolarska FAMILY ACTIVE i MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZADOWA KOBYŁKA. Pomimo niesprzyjającej aury już od godziny 11.30 w przygotowanym biurze zawodów przybywało miłośników takiej właśnie formy spędzania wolnego czasu. Przy zapisie poza numerkiem startowym każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i talon na gorący posiłek. Trasę zawodów zabezpieczali policjanci z Komendy Powiatowej Ruchu Drogowego w Kobyłce oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobyłki.
Pierwsze miejsce w II Jesiennym Kobyłkowskim Duathlonie zajął kat. dorośli 17+ Leśniak Adam, na drugiej pozycji uplasował się Radomski Kazimierz na trzeciej Adamczyk Paweł. W kat. kobiet wygrała Aleksandra Klimczuk. Natomiast w kat. szkoła podstawowa pierwsze miejsca zajęli: . Julia Ryst i Szymon Bisowski, drugie: Amelia Bisowska, trzecie Klara Budek , zaś w kat. gimnazjum zwycięzcami zostali: Oliwia Majewska i Dominik Kucharek, a na drugim miejscu uplasował się Stanisław Friemann. Wszyscy zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe medale, a osobom, które uplasowały się w pierwszej trójce nagrody wręczyli : Przewodniczący Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej kobyłka Paweł Majkowski, Przewodniczący Komisji Dziedzictwa Narodowego i Kultury Rady Powiatu Wołomińskiego Andrzej Zbyszyński oraz Prezes Szkoły Kolarskiej Family Active Dariusz Biernacki.
Dziękujemy uczestnikom, którzy przybyli i udowodnili, że sport to pasja, której nic nie jest w stanie przeszkodzić. Organizatorzy dziękują również tym wszystkim, którzy ich wsparli tj.: Biuro Rachunkowe ?In plus na plus- Joanna Majkowska?, Sklep ?TURON? Kobyłka, firma RETRO, Stowarzyszenie W.A.S ?Nie daj się nudzie? Kobyłka,