II Winner Cup Wrocław 2025!

Sam początek marca był dla zawodników UKS „SameJudo” niezwykle intensywny. W Piasecznie kadeci walczyli o awans na Mistrzostwa Polski, a we Wrocławiu cała wielka ławica młodych Rekinów walczyła w II Winner Cup Wrocław!

Turniej został podzielony na dwa dni, pierwszego marca, w sobotę wystartowali młodsi, czyli zawodnicy z roczników: 2018-2015. Niedziela zaś to kategoria „dziecka starszego” czyli roczniki 2014/13 oraz kategoria „młodzika” czyli roczniki 2012/11.

W turnieju udział wzięło 704 zawodników z 24 klubów, z aż 4 krajów. Na wrocławskich matach zjawili się reprezentanci Czech, Słowacji oraz… Cypru!

Zawody swoimi walkami otworzyli najmłodsi, kategoria U9 – dla wielu był to pierwszy lub jeden z pierwszych startów na zewnętrznym turnieju. Tym bardziej cieszą nas piękne walki, sukcesy i medale wśród tej grupy naszych judoków!

Kolejna grupa to U11, czyli zawodnicy poniżej jedenastego roku życia. Była to druga i zarazem ostatnia kategoria wiekowa tego dnia. I tutaj również nie brakowało sukcesów, chociaż rywalizacja była niezwykle zacięta. Do ostatniej walki tego dnia emocje były naprawdę wielkie!

Niedziela to start kategorii U13 i U15, czyli „dziecka starszego” oraz „młodzika”. O ile sobotę istotnie zakończyliśmy na pierwszym miejscu w tabeli klasyfikacji generalnej, ale jedynie nieznacznie wyprzedzając gospodarzy imprezy. O tyle w niedzielę zaznaczyliśmy świetne przygotowanie techniczne i fizyczne naszych zawodników i zdecydowanie odskoczyliśmy naszym rywalom w klasyfikacji!

KLASYFIKACJA GENERALNA DLA NASZEGO KLUBU

Po niesamowitych dniach pełnych walk, emocji i determinacji nasz klub zwyciężył w klasyfikacji generalnej Winner Cup 2025! 🔥💪

🏅 Bilans medalowy mówi sam za siebie:

🥇 29 złotych

🥈 38 srebrnych

🥉 52 brązowe

Na zdjęciu* oprócz złotej drużyny Rekinów jest również legenda polskiego Judo – dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Waldemar Legień!
Dla zawodników była to niesamowita niespodzianka i wielki zaszczyt, że rywalizowali pod okiem tak wyjątkowego sportowca! Co więcej, Mistrz poprowadził wspólną rozgrzewkę dla każdej z grup oraz dekorował zwycięzców. Nic zatem dziwnego, że motywacja sportowców do pokazania się z jak najlepszej strony osiągnęła niebotyczne pułapy.

Gratulujemy naszym wspaniałym zawodnikom i oby kolejne starty były tylko jeszcze lepsze!

Dominik Stuldych
UKS „SameJudo”

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Marki - Rekord goni rekord

Marki – Rekord goni rekord

Po raz pierwszy w naszej historii w ciągu doby wtoczyliśmy do sieci ponad 8,5 tys. m. sześć. Markowej Wody. Po dniach chłodu nadeszła [...]
0 komentarzy
Tragedia na gliniankach w Zielonce. Utonął nastolatek

Tragiczny finał kąpieli na gliniankach w Zielonce. Utonął nastolatek.

Dramatyczne popołudnie w Zielonce w powiecie wołomińskim. Na terenie glinianek doszło do tragicznego zdarzenia nad wodą. Podczas kąpieli w niestrzeżonym akwenie życie stracił [...]
0 komentarzy
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego

Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór, 22 czerwca, w okolicach miejscowości Charzyny w gminie Raciąż. W zdarzeniu uczestniczyły dwa motocykle typu cross. [...]
0 komentarzy
Duczki świętują 500 lat historii

Duczki świętują 500 lat historii

Nie każda miejscowość może opowiedzieć o sobie historię liczącą pół tysiąca lat. Duczki mogą  i zrobiły to w sposób, który połączył uroczysty charakter [...]
0 komentarzy
Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów

Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów

22 czerwca 2026 r. rozpoczęły się prace związane z wykonaniem nowej nakładki asfaltowej na drodze powiatowej. Roboty obejmą odcinki: Chrzęsne – Sulejów – [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.