III Edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Jasienicy

6 lutego 2020 r. w Zespole Szkół w Jasienicy odbyła się III Edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

Podobnie jak w ubiegłym roku patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatu Wołomińskiego, Gmina Tłuszcz oraz wydawnictwo Macmillan.
Organizatorami konkursu były: Pani Kamila Sobolewska (nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Jasienicy), Pani Ewelina Sobieska ? Truszkowska (nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Jasienicy) oraz Pani Aneta Ciubak (nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół w Jasienicy i Zespole Szkół w Postoliskach). Inicjatywę konkursu wspierała Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Jasienicy ? Agnieszka Walaśkiewicz oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Jasienicy.
W konkursie wzięło udział 5 szkół z terenu Gminy Tłuszcz: Zespół Szkół
w Postoliskach, Zespół Szkół w Jasienicy, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Zespól Szkół w Stryjkach oraz Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu.
Jury obradowało w składzie: Pani Magdalena Hutek (Dyrygent Chóru Miejskiego Lux Mea) oraz Pani Wioleta Roguska (Drektor CKSiR  w Tłuszczu).
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, a było o co walczyć. Nagrodami w konkursie były: głośnik, power bank, smartband, bony do empiku, słuchawki oraz gadżety ufundowane przez sponsorów. Jurorzy mieli bardzo trudny wybór. Kryteria oceny, które były brane pod uwagę to: walory głosowe, muzykalność, poprawność językowa, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Wiktoria Trojanek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Tłuszczu (opiekunowie Pani Renata Biernacka i Pani Grażyna Dąbrowska ? Rudzińska)
II miejsce: Kajetan Paź ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu (opiekun Pani Marlena Czuba)
III miejsce ex aequo: Maria Grabowska z Zespołu Szkół w Jasienicy (opiekun Pani Kamila Sobolewska) oraz Aleksandra Komorowska z Zespołu Szkół w Stryjkach (opiekun Pani Agata Więch).
Jury przyznało również dwa wyróżnienia: duet Karina Marszał i Karolina Gosik z Zespołu Szkół w Postoliskach (opiekun Pani Aneta Ciubak) oraz Aleksandra Maksimczuk z Zespołu Szkół w Postoliskach (opiekun Pani Bożena Kielak).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.