Choć 1 kwietnia bywa dniem żartów, w Wójtach ten poniedziałek zapisał się jako poważny i długo oczekiwany krok ku poprawie warunków życia mieszkańców. O godzinie 14:00 podpisano umowę na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w tej miejscowości.
Liczby mówią same za siebie
Wartość zadania została określona na dokładnie 3 466 384,77 zł, co świadczy o jego skali i kompleksowości. Jak zapowiadają władze, prace mają zostać zakończone do 29 sierpnia 2025 roku, co oznacza, że w perspektywie najbliższych kilku miesięcy mieszkańcy Wójtów zyskają dostęp do nowoczesnej i bezpiecznej sieci kanalizacyjnej.
Potrzeba, która nie mogła czekać
Brak kanalizacji sanitarnej był od lat jedną z największych bolączek Wójtów. Mieszkańcy skazani byli na przestarzałe rozwiązania, uciążliwe dla środowiska i coraz bardziej nieprzystające do dzisiejszych standardów życia. Decyzja o budowie sieci była więc odpowiedzią na pilną potrzebę, wyrażaną zarówno przez społeczność lokalną, jak i samorządowców.
Więcej informacji z Gminy Jadów
Złote i Diamentowe Gody w Gminie Jadów. Uhonorowano małżeństwa z wyjątkowym stażem
W sobotę, 13 czerwca, w Gminie Jadów odbyła się uroczystość poświęcona parom małżeńskim, które od dziesięcioleci wspólnie idą przez życie. Spotkanie było okazją
[...]
0 komentarzy
Cztery szczeniaki znalezione w lesie w Strachowie. Mała ekipa szuka własnych ludzi
Cztery szczeniaki zostały znalezione w lesie w Strachowie. Teraz ta niewielka, merdająca ogonami drużyna szuka bezpiecznych domów i ludzi, którzy będą gotowi przyjąć
[...]
0 komentarzy
Jadów – Ankieta dotycząca Programu Rewitalizacji Gminy Jadów
Rozpoczynamy prace nad nową Strategią Rozwoju oraz Gminnym Programem Rewitalizacji, a Twój głos jest nam niezbędny, by skutecznie zawalczyć o fundusze zewnętrzne na
[...]
0 komentarzy
Pożar domu jednorodzinnego w Sulejowie. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej, trwała walka o uratowanie budynku
Do groźnego pożaru budynku mieszkalnego doszło we wtorkowe popołudnie w miejscowości Sulejów w gminie Jadów. Ogień bardzo szybko objął część domu jednorodzinnego, powodując
[...]
0 komentarzy
Gmina Jadów przejęła drogi serwisowe przy linii kolejowej. Mieszkańcy mogą korzystać z nich bez obaw o mandaty
Porozumienie pomiędzy PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. a Gminą Jadów kończy problem, z którym od dłuższego czasu mierzyli się mieszkańcy korzystający z dróg
[...]
0 komentarzy

