Jakub Jędrzejewski mistrzem Europy

Na rozgrywanych (w dniach 8 ? 10 maja) w hiszpańskiej Maladze Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym zawodnik Wichru Kobyłka zdobył dla Polski złoty medal w kategorii juniorów do lat 18 w wadze do 59 kg. Dla 16. letniego Jakuba Jędrzejewskiego, mieszkańca Dobczyna (gmina Klembów) to był drugi start w międzynarodowej imprezie.
W ubiegłym roku, podczas MŚ w wyciskaniu na ławeczce, zajął IV miejsce. Tym razem nie pozostawił starszym rywalom żadnych złudzeń i udowodnił kto jest najsilniejszy
i najbardziej wszechstronny wśród młodych siłaczy na starym kontynencie.
Kuba na treningi do Kobyłki przyjeżdża od niemal trzech lat. Wychowanek trenera Stanisława Bielewicza trenuje obecnie pod okiem Cezarego Rzempołucha. Ma na swoim koncie wiele medali (głównie złotych) z mistrzostw Polski juniorów do lat 16 i 18 w trójboju siłowym i wyciskaniu. ? Już
w pierwszym boju, z wynikiem 140 kg, wysunąłem się na prowadzenie.
W kolejnym boju, którym jest wyciskanie leżąc, osiągnąłem wynik 135 kg, który jest nowym rekordem Polski. Z powodu kontuzji, w martwym ciągu osiągnąłem jedynie 150 kg. Tymi wynikami pokonałem rywali i osiągnąłem mistrzostwo Europy. ? mówi Kuba. –  Za pomoc w organizacji wyjazdu do Hiszpanii dziękuję PZKFiTS, klubowi oraz władzom miasta Kobyłka i gminy Klembów. Cieszę się, że moja rodzinna miejscowość wspiera utalentowanych sportowców ? dodaje nowy mistrz Europy.
Jakub Jędrzejewski jest kolejnym mieszkańcem Klembowa, który odnosi sukcesy trenując na siłowni MKS Wicher w Kobyłce. Wcześniej medale na arenach krajowych i zagranicznych zdobywał Łukasz Doruch.