„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny? z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie zorganizowali dzisiaj dla uczniów szkoły imprezę promującą bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży. Czynnie w realizację kampanii społecznej ?Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny? włączyli się również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, dyrekcja i pracownicy WORD w Warszawie oraz ratownicy medyczni. Podczas inauguracji akcji w szkole w Słupnie obecni byli również przedstawiciele samorządów, w tym Starostwa Wołomińskiego oraz gminy Radzymin. Wszystkie dzieci otrzymały zestawy odblasków oraz uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych trzech panelach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu. To już kolejne takie przedsięwzięcie promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu wołomińskiego.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją szkoły zorganizowali dla uczniów tej szkoły imprezę w ramach kampanii ? Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny?. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele Starostwa Wołomińskiego i gminy Radzymin, zostali serdecznie przywitani przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły.

Głównym celem imprezy była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie szkoły uczestniczyli przez cały dzień w trzech panelach zajęć związanych z bezpieczeństwem, które prowadzili: panel pierwszy pracownicy WORD w Warszawie, realizując zadania na specjalnie przygotowanym torze rowerowym, panel drugi realizowany przez podinsp. Wiolettę Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, podczas którego dzieci i młodzież oglądały film ?Tak chcę być bezpieczny? oraz zgłębiały wiedzę w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, starsi uczniowie mogli dodatkowo zapoznać się z zagrożeniami, jakie niesie za sobą zażywanie ?dopalaczy? oraz zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Panel trzeci to zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane przez ratowników medycznych, którzy omawiali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo ? oddechowej. Wszyscy uczestnicy zajęć zostali też wyposażeni w specjalne zestawy odblaskowe.

To kolejna już impreza w powiecie wołomińskim, w której czynnie uczestniczą funkcjonariusze wołomińskiej komendy, a która ma calu promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Poprzednie spotkanie z dziećmi i młodzieżą w ramach kampanii ?Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny? miały miejsce w szkołach w Czarnej, Kobyłce, Zielonce, Międzylesiu i Poświętnem, Tłuszczu i Dąbrówce, oraz Ząbkach.

KPP w Wołominie: asp. szt. Tomasz Sitek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.