Jubileusz 90-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zielonce

Jubileusz 90-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zielonce

Wczoraj odbyła się w Zielonce doniosła uroczystość – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa świętowała 90-lecie istnienia.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce, której przewodniczył Ksiądz Biskup ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup wygłosił homilię, w której podkreślił znaczenie edukacji w życiu młodych ludzi oraz odniósł się do jubileuszu szkoły i przekazywanych przez nią od pokoleń wartości.

Kontynuacja obchodów jubileuszu odbyła się w budynku szkoły, przy ulicy Staszica 56. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Dyrektor Urszula Wysocka powitała gości, a następnie głos zabrał Burmistrz Kamil Michał Iwandowski.

– Szkoła Podstawowa nr 1 – jak zwykło się mawiać, to matka wszystkich szkół w Zielonce – powiedział Burmistrz Kamil Michał Iwandowski. – Szkoła to przede wszystkim ludzie, czyli uczniowie, rodzice i nauczyciele, którzy bardzo często stają się dla uczniów autorytetami i wzorcami postępowania. Z ich rad i przykładów korzystamy w dorosłym życiu. Nie byłoby tak wielu wspaniałych osiągnięć uczniów, gdyby nie trudna praca całej społeczności szkoły – mam tu na myśli zarówno nauczycieli emerytowanych, jak czynnych obecnie zawodowo, którzy dzień za dniem pokonują wyzwania. Ale dzięki temu, te talenty uczniów są rozwijane i przynoszą owoce. Absolwenci Jedynki zawsze pozytywnie wypowiadają się o tym, co tutaj, w szkole, ich spotkało. W ramach wdzięczności od władz miasta chciałbym złożyć dziś, na ręce Pani Dyrektor, serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły. Pragnę też podkreślić bardzo dobrą współpracę szkoły z samorządem. Wspólnie snujemy plany i podejmujemy wyzwania, które często wydają się nie do pokonania, ale zawsze sobie z nimi radzimy i znajdujemy pozytywne rozwiązania. Miło wspominamy różne chwile i wspólnie celebrujemy wydarzenia takie, jak dzisiejszy jubileusz.

Wraz z podziękowaniem, Burmistrz wręczył Dyrektor Urszuli Wysockiej bukiet kwiatów.

Następnie swoje wystąpienie rozpoczął przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Marek Grodzki, który przedstawił krótki rys historyczny szkoły oraz wspomniał o trwającej obecnie modernizacji budynku, a także planach budowy hali sportowej. Radny podzielił się również miłymi wspomnieniami z czasów, kiedy sam był uczniem „Jedynki”.

Głos zabrał również przewodniczący rady powiatu wołomińskiego Adam Pietrzak. Na obchodach jubileuszu nie mógł być obecny marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, ale wystosował list gratulacyjny, który w imieniu Marszałka odczytała jego przedstawicielka, Emilia Oleksiak.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występ artystyczny. Uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowane na tę okazję przedstawienie pt. „Katarynka”, wg noweli patrona szkoły, Bolesława Prusa. Młodzi aktorzy wykazali się prawdziwym talentem scenicznym, a wystawiona przez nich opowieść sprawiła, że wielu z widzów ocierało łzy wzruszenia.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości i programu artystycznego, goście zostali zaproszeniu na poczęstunek, podczas którego nie zabrakło jubileuszowego tortu. Następnie w miłej atmosferze przebiegało spotkanie pełne wspomnień i rozmów, także o przyszłości szkoły.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Spotkanie informacyjne dot. Programu dotacyjnego Czyste Powietrze

Zielonka – Spotkanie informacyjne dot. Programu dotacyjnego Czyste Powietrze

Już niebawem kolejne spotkanie informacyjne dotyczące rządowego programu dofinansowań Czyste Powietrze. W ramach tego programu można uzyskać dotację na termomodernizację budynku lub wymianę [...]
0 komentarzy
Zielonka - Festiwal Końca Lata

Zielonka – Festiwal Końca Lata

Zielonkowski festiwal, to wyjątkowa okazja na radosne pożegnanie lata i aktywne korzystanie z ostatnich ciepłych dni. Zachęcamy Państwa serdecznie do odwiedzenia Kolejowej 11, [...]
0 komentarzy
Zielonka - 30 Finał Akcji Sprzątania Świata na Gliniankach

Zielonka – 30 Finał Akcji Sprzątania Świata na Gliniankach

W minioną niedzielę na plaży Glinianek pojawili się ciekawi goście. Płetwonurkowie z Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska na zielonkowskich stawach zorganizowali 30 Finał Akcji [...]
0 komentarzy
Zielonka - Piknik ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 1

Zielonka – Piknik ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 1

W najbliższy piątek w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się wyjątkowy piknik ekologiczny. Tego dnia społeczność szkolna bawiąc się i integrując będzie miała [...]
0 komentarzy
Zielonka - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Zielonka – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzimy wyjątkowe święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Z tej okazji Burmistrz Kamil Michał Iwandowski wraz z Sekretarz miasta Renatą Jóźwiak odwiedzili [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.