Jubileusz 90-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zielonce

Jubileusz 90-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zielonce

Wczoraj odbyła się w Zielonce doniosła uroczystość – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa świętowała 90-lecie istnienia.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce, której przewodniczył Ksiądz Biskup ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup wygłosił homilię, w której podkreślił znaczenie edukacji w życiu młodych ludzi oraz odniósł się do jubileuszu szkoły i przekazywanych przez nią od pokoleń wartości.

Kontynuacja obchodów jubileuszu odbyła się w budynku szkoły, przy ulicy Staszica 56. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Dyrektor Urszula Wysocka powitała gości, a następnie głos zabrał Burmistrz Kamil Michał Iwandowski.

– Szkoła Podstawowa nr 1 – jak zwykło się mawiać, to matka wszystkich szkół w Zielonce – powiedział Burmistrz Kamil Michał Iwandowski. – Szkoła to przede wszystkim ludzie, czyli uczniowie, rodzice i nauczyciele, którzy bardzo często stają się dla uczniów autorytetami i wzorcami postępowania. Z ich rad i przykładów korzystamy w dorosłym życiu. Nie byłoby tak wielu wspaniałych osiągnięć uczniów, gdyby nie trudna praca całej społeczności szkoły – mam tu na myśli zarówno nauczycieli emerytowanych, jak czynnych obecnie zawodowo, którzy dzień za dniem pokonują wyzwania. Ale dzięki temu, te talenty uczniów są rozwijane i przynoszą owoce. Absolwenci Jedynki zawsze pozytywnie wypowiadają się o tym, co tutaj, w szkole, ich spotkało. W ramach wdzięczności od władz miasta chciałbym złożyć dziś, na ręce Pani Dyrektor, serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły. Pragnę też podkreślić bardzo dobrą współpracę szkoły z samorządem. Wspólnie snujemy plany i podejmujemy wyzwania, które często wydają się nie do pokonania, ale zawsze sobie z nimi radzimy i znajdujemy pozytywne rozwiązania. Miło wspominamy różne chwile i wspólnie celebrujemy wydarzenia takie, jak dzisiejszy jubileusz.

Wraz z podziękowaniem, Burmistrz wręczył Dyrektor Urszuli Wysockiej bukiet kwiatów.

Następnie swoje wystąpienie rozpoczął przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Marek Grodzki, który przedstawił krótki rys historyczny szkoły oraz wspomniał o trwającej obecnie modernizacji budynku, a także planach budowy hali sportowej. Radny podzielił się również miłymi wspomnieniami z czasów, kiedy sam był uczniem „Jedynki”.

Głos zabrał również przewodniczący rady powiatu wołomińskiego Adam Pietrzak. Na obchodach jubileuszu nie mógł być obecny marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, ale wystosował list gratulacyjny, który w imieniu Marszałka odczytała jego przedstawicielka, Emilia Oleksiak.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występ artystyczny. Uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowane na tę okazję przedstawienie pt. „Katarynka”, wg noweli patrona szkoły, Bolesława Prusa. Młodzi aktorzy wykazali się prawdziwym talentem scenicznym, a wystawiona przez nich opowieść sprawiła, że wielu z widzów ocierało łzy wzruszenia.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości i programu artystycznego, goście zostali zaproszeniu na poczęstunek, podczas którego nie zabrakło jubileuszowego tortu. Następnie w miłej atmosferze przebiegało spotkanie pełne wspomnień i rozmów, także o przyszłości szkoły.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - 80. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego: cześć i chwała bohaterom

Zielonka – 80. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego: cześć i chwała bohaterom

Miasto Zielonka, jak co roku, przygotowuje się do uroczystych obchodów jednej z najważniejszych rocznic w historii Polski. W tym roku mija 80 lat [...]
0 komentarzy

Wypadek osobówek i ciężarówki na DW631

Zderzyło się zbyt wiele samochodów naraz, bo dwa osobowe i ciężarowy. Stało się to w Zielonce 16 lipca na drodze nr 631 o [...]
0 komentarzy
III Edycja Nightskatingu: pełen emocji przejazd ulicami Zielonki już za miesiąc

III Edycja Nightskatingu: pełen emocji przejazd ulicami Zielonki już za miesiąc

Już za miesiąc, 18 sierpnia, odbędzie się III edycja Nightskatingu. To będzie pełen pozytywnych emocji przejazd ulicami Zielonki, z energetyczną muzyką w tle. [...]
0 komentarzy
Nagroda Mutka Vel Zielonka 2024

Nagroda Mutka Vel Zielonka 2024

Towarzystwo Przyjaciół Zielonki zaprasza do zgłaszania kandydatów do corocznej nagrody Mutka vel Zielonka 2024. Nagroda Mutka vel Zielonka przyznawana jest za wybitne osiągnięcia [...]
0 komentarzy
Zielonka - Grające Sąsiedztwo na Zacisznej

Zielonka – Grające Sąsiedztwo na Zacisznej

Kolejne muzyczne doznania przed mieszkańcami Zielonki. Jutro za dawkę dobrej energii zadba zespół coverowy Boggie Night. Grające sąsiedztwo z rock&rollowym brzmieniem zagra tym [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.