Junior Stolarka wygrywa

Siatkarze Junior Stolarki Wołomin w swoim trzecim meczu o mistrzostwo III ligi mazowieckiej pokonali w Zielonej miejscowy zespół UKS Iskra Volley 3:0 (25:20, 25:17, 25:13).

Na starcie tegorocznych rozgrywek III ligi mazowieckiej w siatkówce mężczyzn stanęło 10 zespołów: Junior Stolarka Wołomin (mistrz z ubiegłego sezonu), MKS MDK Warszawa (wicemistrz), AZS Uniwersytet Warszawa, UKS Iskra Volley Zielona, UMKS MOS Wola Warszawa, KS Mogielanka Mogielnica, MMKS Mińsk Mazowiecki, UKS Ósemka II Siedlce, KS Camper Wyszków i KS Zawkrze Mława. Drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca zakwalifikują się do rozgrywek o wejście do II ligi. Zespół, który znajdzie się na ostatnim 10 miejscu spada do IV ligi (w tym roku w nowo powstałej na Mazowszu IV lidze wystartowało aż 18 drużyn). Natomiast zespół z przedostatniego 9 miejsca zmierzy się w barażu z wicemistrzem IV ligi o pozostanie w III lidze na przyszły sezon.
Drużyna wołomińskiej Junior Stolarki, po dwóch pierwszych meczach rozegranych we własnej hali (zwycięstwo nad KS Zawkrze Mława 3:0 i przegrana z MKS MDK Warszawa 0:3), zmierzyła się w miniony piątek w wyjazdowym spotkaniu z UKS Iskra Volley Zielona. Podopieczni trenera Mariusza Firszta poradzili sobie łatwo z rywalem. Wygrali bez straty seta, a ich przewaga w każdym z nich nie podlegała dyskusji. Gospodarze okazali się zbyt słabi, żeby zagrozić nie będącym jeszcze także w najwyższej formie wołominiakom.
Podsumowując mecz w Zielonej kapitan Junior Stolarki Adam Sowa powiedział: – Było to jednostronne widowisko. Siatkarze Iskry nie mogli sobie poradzić z odbiorem większości naszych zagrywek i to chyba było podstawą naszego wyraźnego zwycięstwa. Myślałem, że będzie trudniej, ale oczywiście jestem zadowolony z wysokiej wygranej. Chciałbym, żeby to zwycięstwo jeszcze bardziej nas zmobilizowało i przyczyniło się do coraz lepszej naszej gry, a w konsekwencji do kolejnych zwycięstw. Czeka nas teraz przecież spora porcja meczów.
Skład Junior Stolarki w meczu w Zielonej: Adam Sowa, Marcin Stróżyński, Sebastian Kuchta, Tadeusz Rychlewski, Łukasz Szewczyk, Paweł Prusiński, Michał Remiszewski (libero) oraz Łukasz Czekalski, Szymon Lipski, Arkadiusz Cuber.
Terminarz pozostałych trzecioligowych meczów Junior Stolarki we własnej hali w Wołominie przedstawia się następująco: 14 listopada o godz. 20.00 z KS Mogielanka Mogielnica, 30 listopada o godz. 16.00 z UKS Ósemka II Siedlce, 9 stycznia 2009 r. o godz. 19.00 z UKS Iskra Volley Zielona, 17 stycznia o godz. 18.00 z UMKS MOS Wola Warszawa, 7 lutego o godz. 18.00 z AZS Uniwersytetu Warszawa i 22 lutego o godz. 16.00 z KS Camper Wyszków.


Zbigniew Milewski