Juniorki starsze niepokonane od sześciu spotkań

W poniedziałek, 30 listopada, koszykarki UKS Huragan Wołomin (U-22) pokonały u siebie drużynę UKS La Basket Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem 99:69.Wołominianki wygrały już szóste spotkanie z rzędu, dzięki czemu mają komplet zwycięstw i zajmują pozycję lidera rozgrywek.

Małgorzata Zaroń 3

? W dzisiejszym spotkaniu juniorki starsze UKS Huragan Wołomin wygrały z UKS LA Basket Warszawa 99-69. Było to szóste zwycięstwo z rzędu wołomińskich koszykarek i są one jedynym zespołem bez porażki. Mecz od początku pokazał siłę naszego zespołu (14-0). Nasze zawodniczki cały czas kontrolowały wynik spotkania. Po słabszej drugiej kwarcie, przegranej trzema punktami, w drugiej połowie udało się do końca utrzymać koncentracje i zakończyć mecz z wysoką przewagą punktową. Następny mecz zagramy również u siebie w poniedziałek (7 grudnia) o 18.30 z SKK Polonia Warszawa, zapraszamy ? mówi Małgorzata Zaroń, trener juniorek starszych UKS Huragan Wołomin. Wołominianki rozpoczęły pierwszą kwartę od mocnego akcentu, gdyż po trzech minutach było już 14:0. Warszawianki otworzyły wynik dopiero w czwartej minucie spotkania, kiedy z rzutów wolnych trafiła Zuzanna Roszczyk. Po pięciu minutach na tablicy wyników wyświetlał się wynik 21:4. Koszykarki Huraganu nie poprzestały na laurach i nadal zwiększały swoją przewagę. Wyjątkowo skuteczną bronią, z jakiej korzystały nasze zawodniczki, były rzuty za trzy punkty. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 33:13.
W drugiej kwarcie rywalki zaczęły odrabiać straty. Po trzech minutach przewaga wołominianek stopniała z 20 do 14 punktów (35:21). Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 22:25, a bilans całego pojedynku wynosił 55:38.
W trzeciej kwarcie koszykarki Huraganu ponownie przejęły inicjatywę i ruszyły do ofensywy.  Pierwsze punkty dla Huraganu w drugiej połowie spotkania zdobyła Karolina Poboży, która pełni funkcję kapitana zespołu. W połowie trzeciej części spotkania był wynik 64:42. Wołominianki ponownie celnie trafiały za trzy punkty. Trzecia kwarta przyniosła zdecydowaną przewagę gospodyń, czego odzwierciedleniem był wynik 27:11. W tym momencie bilans całego pojedynku wynosił 82:49.
Czwartą odsłonę spotkania podopieczne Małgorzaty Zaroń zaczęły ze sporym animuszem. Po pięciu minutach było 95:58. W tym momencie kibice zastanawiali się, kiedy padnie magiczna granica 100 punktów. Jednak trzycyfrowy wynik nie został osiągnięty, gdyż mecz skończył się wynikiem 99:69.